LekarzPomaga.pl - PODNIESIONE MONOCYTY

Układ moczowy -choroby nerek

Podniesione monocyty

Odpowiedzi udzielił:
lek. Jakub Niedomagała

Specjalista medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

Nie za bardzo rozumiem dlaczego mam podniesione trochę monocyty i kreatynine i ciałka ketonowe w moczu. Czy jest wszystko w porządku. Jeśli chodzi o cholesterol i bilirubinę to ja mam od lat podwyższoną jest to sprawa genetyczna - nie leczę tego tylko kontroluje, z roku na rok spadają mi wartości. Trochę zaniepokoiłam się tamtymi podwyższonymi wartościami, bo tydzień temu robiłam kontrolne badania i było wszystko w normie, a po tygodniu miałam skierowanie z pracy na badania i wyniki się zmieniły. Nie odczuwam problemów zdrowotnych czuje się tak samo jak tydzień temu wiec tego nie rozumiem.

Informacje dodatkowe:

Biorę pól tabletki bisocard i kaldyum potas na nadciśnienie, a w zasadzie na obniżenie tętna.

Załączniki:
ocenzurowane.jpg - Podniesione monocyty
ocenzurowane.jpg - Podniesione monocyty
ocenzurowane.jpg - Podniesione monocyty

Tagi publikacji: badanie moczu, podniesione monocyty, badanie krwi, morfologia, nerki

Lekarz:

Szanowna Pani, nieznacznie podwyższone wartości monocytów są bardzo często spotykane, jak np. w okresie zdrowienia po różnych chorobach. Jeśli poza podwyższonym wynikiem w badaniach nie występują żadne objawy, nie stanowi to podstaw do niepokoju.
Obecność ciał ketonowych w moczu może być związana z zaburzeniem regulacyjnym, które spowodowane jest długim, kilku lub wielogodzinnym okresem głodzenia przed badaniem.
Co do wartości kreatyniny, to może być podwyższona przy stosowaniu diety bogatobiałkowej, po wysiłku fizycznym. Aby dokładniej określić czynność nerek wartość kreatyniny rozpatruje się z wartością eGFR, która jest prawidłowa w Pani przypadku.
Podsumowując, myślę że nie ma Pani podstaw do niepokoju. Może Pani za jakiś czas wykonać badania kontrolne, po odpowiednim nawodnieniu.
Często zdarzają się niewielkie odchylenia w badaniach laboratoryjnych i nie mają znaczenia klinicznego.
Pozdrawiam

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi