LekarzPomaga.pl - WZDĘTY BRZUCH, BÓL BRZUCHA I PLECÓW, MDŁOŚCI (PO ZAPALENIU PĘCHERZA)

Układ moczowy -choroby nerek

Wzdęty brzuch, ból brzucha i pleców, mdłości (po zapaleniu pęcherza)

Odpowiedzi udzielił:
lek. Katarzyna Gaweł

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z gastroenterologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Ostatnio miałam zapalenie pęcherza i brałam antybiotyk. Miałam robione usg jamy brzusznej i wyszło po kilka złogów 6 mm w obu nerkach.Reszta w porządku. Od kilku dni pobolewa mnie brzuch który jest wzdęty twardy i plecy. Mam mdłości szczególnie przy poruszaniu się i pochylaniu. Przy położeniu się na lewym boku mam odruch wymiotny i wrażliwy punkt na plecach po lewej stronie.Nie jest to ostry ból jak przy kolce. Tak jakby mięśnie były napięte. Próby wątrobowe i enzymy trzustkowe i elektrolity mocznik kreatynina i morfologia w normie.Czy to może być od kamieni czy bardziej od żołądka i jelit ?

Lekarz:

Witam serdecznie, bardzo proszę o informacje: gdzie ból brzucha jest zlokalizowany ? czy znajduje się w jednym miejscu czy może gdzieś promieniuje np. do spojenia łonowego i wewnętrznej powierzchni ud ? Czy jest to ból o charakterze opasującym ? Czy występuje częste oddawanie moczu, parcie na mocz, gorączka, dreszcze ? jaki antybiotyk Pani przyjmowała i w jakiej dawce ?

Użytkownik:

Ból jest bardziej umiejscowiony w środkowej i lewej stronie brzucha promieniuje w kierunku spojenia łonowego i lewa strona pleców poniżej żeber. Występują wzdęcia. Jak miałam zapalenie pęcherza to był stan podgorączkowy. Brałam antybiotyk cipronex 500 2 razy dziennie.Wczoraj wieczorem wypiłam ostatnia dawkę.

Tagi publikacji: Wzdęty brzuch, ból brzucha i pleców, mdłości, wrzody żołądka, kamica nerkowa, wzdęcia, nerki

Lekarz:

Obraz kliniczny w Pani przypadku wskazuje na kamice nerkową, za czym przemawiają bóle brzucha zlokalizowane w lewej okolicy lędźwiowej, promieniujące do spojenia łonowego (mogą one wynikać z przeciskania się złogu przez wąskie światło moczowodu), a także nudności oraz wymioty. Dolegliwościom może również towarzyszyć wzmożone napięcie mięśni po stronie bólu. Z kolei, bóle brzucha w tej sytuacji związane są prawdopodobnie z promieniowaniem bólu z okolicy lędźwiowej. Proponuję w celu złagodzenia dolegliwości przyjąć doraźnie 1 tabl No-Spy Max (80 mg) oraz 2 tabletki Pyralginy (1g) - leki dostępne są bez recepty, a następnie udać się do lekarza rodzinnego - do rozważenia po zbadaniu przedmiotowym skierowanie na Izbę Przyjęć Urologiczną. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi