LekarzPomaga.pl - ATAK PADACZKI PO ALKOHOLU

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Atak padaczki po alkoholu

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam. Jestem mężczyzną, 27 lat, zdrowy, bez nałogów. Nie palę, nie biore narkotyków, alkohol okazjonalnie w weekend, w tygodniu nie pije. Nie zażywam żadnych środków odurzających, nie biorę leków. Pracuje fizycznie. Wszystkie badania w normie, lekko podniesione cisnienie, jednak wciaz mieszczace sie w granicach normy. W ostatni weekend niestety zdarzylo mi sie wypic wiecej alkoholu niz zawsze. Przez 3 dni (od piątku do niedzieli) mieszalem rozne alkohole, niewiele jadlem, w przeciagu 90godzin spalem lacznie moze 14 godzin. Spozywalem rozne alkohole, piwo, nalewke, wodke, wino. Czulem zmeczenie. W piatek wieczorem i w poniedziałek rano lecialem samolotem. Ostatni spozywany alkohol okolo godziny 3 w nocy z niedzieli na poniedzialek. W poniedziałek w nocy okolo 23 poszedłem spać. okolo godziny 3 dostalem ataku padaczki podczas snu. z opisu wynika ze najsilniejszego z drgawkami,utrata oddechu i przytomności. Od momentu ataku do odzyskania pełni świadomości minęło około 20-25 minut. Karetka zostalem zabrany do szpitala. Wykonano mi tomograf glowy i badania krwi i moczu. Wszystkie wyniki w porzadku. Z racji iz przebywam poza granicami Polski, nie zostalo wykonane mi badanie eeg. W rodzinie nie ma przypadku epilepsji, nigdy nie chorowalem przewlekłe bądź groźnie. Wiem ze nie mozna wykluczyc epilepsji, ale czy istnieje szansa ze moja wlasna glupota i doprowadzenie organizmu do wycienczenia i przepicia, mogly spowodowac napad padaczki czy jest to wstep do epilepsji. Czekam obecnie na termin badania eeg, jednak stres jaki mnie zjada nie daje mi spokoju. Chcialbym wierzyc ze napad padaczki spowodowany byl alkoholem i zmęczeniem. Dziękuję i proszę o szczerą odpowiedź

Informacje dodatkowe:

Wyniki krwi, moczu, tomograf głowy, echo serca z próbą wysilkowa dobre. Brak przyjmowanych leków. Brak urazów, zabiegów, chorób.

Tagi publikacji: padaczka, epilepsja, alkohol, drgawki po alkoholu, zmęczenie i stres

Lekarz:

Z opisu który Pan przytacza jak najbardziej przyczyną może być alkohol tym bardziej że mieszał Pan różne alkohole (spożywanie alkoholu co tydzień to już nałóg) proszę się nie sugerować tym że Pan w tygodniu nie pije. Jeżeli tomografia głowy, badania krwi i moczu były w normie to alkohol brak snu (deprywacja snu) przemęczenie jest czynnikiem spustowym niekontrolowanych wyładować elektrycznych w obrębie kory mózgu. Zaleciłbym bezwzględny zakaz spożywania alkoholu, skoro juz dochodzi do takich objawów. Badanie EEG nie jest badaniem wykonymwanym z poziomu izby przyjęć, więc nie miał Pan takiego badania wykonanego (można je wykonać z poziomu poradni neurologicznej) Pierwszy napad w życiu nie jest jeszcze wskaznaniem do włączenia leczenia, ale wykluczone że się nie powtórzy a wtedy będzie musiał Pan otrzymać leczenie na stałe, co też wiąże się z wieloma ograniczeniami jeśli chodzi o prace. Proszę nie lekceważyć tego co się stało.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi