LekarzPomaga.pl - BÓL GŁOWY W OKOLICACH SKRONI, ORAZ PO LEWEJ STRONIE POTYLICY

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Ból głowy w okolicach skroni, oraz po lewej stronie potylicy

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam,

Mój Syn skarży mi się na ból głowy najpierw w okolicy skroni a za chwile z w tylu głowy po lewej stronie (potylicy) wieczorem.
Tydzień temu popołudniu nie mógł pryszczyc głową bo bolała go szyja po lewej stronie (typowy objaw jak po przewianiu) , ból ustal po 5 dniach i dziś skarżył się przed snem na ból głowy.
Czy ból głowy w okolicy potylicy jest niebezpieczny? Czy ból jest spowodowany przemęczeniem , po całym dniu w przedszkolu?

Tagi publikacji: ból głowy, ból skroni, ból kolana, ból w okolicach potylicy

Lekarz:

Szanowna Pani, przyczyn bólu głowy może być wiele . Jedną z nich może być właśnie zmęczenie , jednak nie można tego założyć na pewno , najlepiej należy wykluczyć inne przyczyny . Dlatego też musi Pani udać się z dzieckiem do pediatry w POZ, który zbada dziecko i zaleci dalsze postępowanie . Prawdodpobnie lekarz zleci wykonanie morfologii krwi wraz z poziomem żelaza - często bowiem anemia doprowadza u dzieci do powstawania bólów głowy . Być może lekarz wystawi też skierowanie do okulisty - wada wzroku także może wywoływać bóle głowy . Na pewno też maluch będzie miał zmierzone ciśnienie , bowiem jego podwyższone wartości , nawet u dzieci , także mogą dawać bóle głowy . Poza tym, jeśli lekarz uzna to za konieczne , zaleci konsultację z neurologiem , który w razie potrzeby będzie mógł poszerzyć diagnostykę , między innymi będzie mógł w razie konieczności zlecić tomografię głowy . Zaznaczam , że bez wizyty u pediatry nie da się postawić diagnozy . Pozdrawiam serdecznie .

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi