LekarzPomaga.pl - BÓLE GAŁEK OCZNYCH. CZY KONIECZNE SĄ DALSZE BADANIA?

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Bóle gałek ocznych. Czy konieczne są dalsze badania?

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

mam bóle gałek ocznych, lekkie głowy w okolicach oczu. Przeszkadzają mi wtedy nawet okulary.

Załączniki:
Lekarz:

Badanie MR głowy jest w porządku, nic patologicznego się nie dzieje. Czy bóle gałek ocznych są związane z noszeniem okularów ? od kiedy Pani nosi okulary ? jaki charakter bólu - kłujący, uciskający, pulsujący ? Czy towarzyszą mu inne dolegliwości ? np nudności, wymioty, błyski przed oczami, mroczki ? W jakich okolicznościach się pojawia ?

Użytkownik:

Nie mam nic poza bólem, to tak mam ochotę zamknąć oczy, ściągnąć okulary które mam od dzieciństwa. Trwa to nieraz kilka dni . Potem spokój. To nie jest duży ból tylko taki denerwujące. Tak jakbym miała Za duże gałki roczne. U okulisty byłam. Mam krople na ciśnienie oka. Kontrola wyka Ala ciśnienie w normie.

Tagi publikacji: gałki oczne, wzrok, oczy, okulary, ból gałek ocznych

Lekarz:

Badanie MR głowy wymaga kontroli za około pół roku. Regularna kontrola w poradni neurologicznej i obowiązkowo okulistycznej. Proszę stosować doraźnie leki przeciwbólowe. W przypadku braku poprawy można wypróbować coś dostępnego na receptę. W przypadku pojawienia się objawów alarmowych : mroczki, błyski przed oczami, wymioty, nudności, nagły silny ból głowy wybudzający w nocy. Proszę przez jakiś czas stosować krople do oczu jeżeli dolegliwości ulegną zmniejszeniu to najprawdopodobniej jest to przyczyna okulistyczna.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi