LekarzPomaga.pl - BÓLE GŁOWY

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Bóle głowy

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry. Jestem kobietą . Mam 25 lat. Od bardzo dawna miewam częste bóle głowy. (?) Oczu. Ból zlokalizowany jest w oczodołach. Za gałką oczną. Ostry kłujący. Czasami niedozniesienia.. jednostronny. Raz lewa strona. Na drugi dzień budze się z takim samym bólem lecz po drugiej stronie. Byłam u okulisty. Ciśnienie sródgałkowe jest ok. Lecz wyszła u mnie wada wzroku -0.5 nigdy nie mialam problemu ze wzrokiem. Zepsul się w niespełna rok. Praca przy komputerze. Byłam u neurologa. Podejrzewał migrene. Dostałam leki. Flunaryzynę nimesil i lek dorazny p^bolowy. Teraz mam epizod bólu już całe 2 tyg. Dzień w dzień budzę się z bólem. Nimesil już nie zawsze działa. Dodam iż bólowi towarzysza nudności i ból żołądka jak rowniez wstręt do jedzenia... Co to może być? Co musze zrobić, jakie badania . ? Dziękuję za odp. Pozdrawiam

Lekarz:

Czy miała Pani kiedykolwiek robione badanie obrazowe głowy ? jeśli tak to jakie i kiedy ? Oraz czy nudności (w tym również wymioty) sa poranne ? czy ból wybudza ze snu ?

Użytkownik:

Nie miałam nigdy takiego badania robionego . Wymiotów nie mam. Tylko boli mnie żołądek , jest mi nie dobrze. Ciagnie mnie na wymioty lecz nie wymiotuję . czuję duże uczucie glodu lecz nie mogę nic przełknąć. Mam wstręt do jedzenia... nie jem dlatego też jestem słaba. Nie mam takich sytuacji zeby budzić się np w nocy z bólu. Tylko rano jak wstaję to ten ból odrazu mi towarzyszy.

Tagi publikacji: bóle głowy, ból oczodołów, gałka oczna, migrena, badanie obrazowe głowy

Lekarz:

Z objawów które Pani podaje, z pewnością wymaga Pani wykonania badania obrazowego głowy.Nieprzerwany ból od 2 tygodni, zwłaszcza rano moim zdaniem wymaga diagnostyki w trybie pilnym, mam tu na myśli wykluczenie spraw rozrostowych w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Opisywane przez Pani objawy raczej na to nie wskazują, aczkolwiek diagnostyka różnicowa tego wymaga. Najlepszą możliwością jest badanie tomografii komputerowej głowy w warunkach szpitalnego oddziału ratunkowego (tym bardziej, że takiego badania Pani nigdy nie miała, jeśli nie to powinna Pani otrzymać skierowanie na takie badanie od neurologa), ale czas oczekiwania będzie dłuższy niż udałaby się Pani na SOR tym bardziej że ból trwa już długo. Migrena jest jak najbardziej również prawdopodobna, leków które można stosować jest więcej niż te które Pani ma obecnie, skoro efekty terapii są znikome lekarz neurolog powinien zalecić zmianę preparatów. Nie wyklucza to jednak KONIECZNOŚCI wykonania badania obrazowego głowy.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi