LekarzPomaga.pl - BÓLE GŁOWY, PROBLEMY ZE SNEM

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Bóle głowy, problemy ze snem

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Jackowska

Specjalista medycyny rodzinnej oraz endokrynolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam mam 24 lata , 120 kg wagi i średnie ciśnienie 140-150. Mam ostatnio problemy ze strasznym bólem głowy ( jest to bardziej dyskomfort niż ból ale ciężko z tym funkcjonować). Ustaje przeważnie podczas pozycji leżącej , jak stoję albo siedzę to czasami mam problem z jakimiś czynnościami albo skupieniem się , wyniki krwi mam w normie poza trojglicerydami i wskaźnikami odpowiedzialnymi za wątrobę. Gdzie szukać problemu , jak temu zapobiegać?

Informacje dodatkowe:

Przyjmuje Rimal i Lipanthyl

Lekarz:

Dzień dobry,
Czy mógłby Pan usystematyzować jaki to jest rodzaj bólu? Jest to ważne, aby móc szukać ewentualnej przyczyny. Czy zwiększa się w trakcie wysiłku lub może mieć związek z podwyższonym ciśnieniem, oraz czy jest silniejszy rano lub pod wieczór, jak często występuje, czas trwania pojedynczego epizodu bólu, miejsce bólu i ewentualnie czy promieniuje.

Użytkownik:

Dobry wieczór , ból na górze głowy raz mniejszy raz mniejszy generalnie mam go od 3 dni , poprzednio coś takiego miałem z miesiąc temu i trwało to około tygodnia półtorej , ( nie mam problemu ze snem itp) dyskomfort jest raczej cały czas - nie ma znaczenia czy wysiłek fizyczny czy bezczynność. Promieniuje jakby do skroni

Tagi publikacji: ból głowy, problemy ze snem, problemy ze skupieniem się, zapobieganie bólom głowy

Lekarz:

Może być wiele możliwych przyczyn opisanych bólów głowy. Wydaje mi się, że może mieć to związek z nadciśnieniem, 140-150 jest to dość duża wartość, warto byłoby skonsultować się lekarzem w związku z ewentualną zmianą leczenia. Podwyższony wynik trójglicerydów jest związany z otyłością, Jeżeli miał pan wykonane podstawowe badania, najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z neurologiem, aby zlecić poszerzenie diagnostyki np. badania obrazowe głowy, kręgosłupa, badanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Jest to krótki czas trwania objawów, dlatego ciężko na razie stwierdzić jakąś konkretną możliwą diagnozę, dlatego prosze poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do neurologa i na razie się nie martwić. Pozdrawiam serdecznie.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi