LekarzPomaga.pl - BÓLE KOŃCZYN DOLNYCH

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Bóle kończyn dolnych

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam , od prawie dwóch miesięcy bolą mnie nogi , jest to ból specyficzny,nie potrafię go określić dokładnie i nie potrafię tez dokładnie określić miejsca w którym mnie boli palący szczypiący w okolicach łydek , w okolicach uda.ten ból się przemieszcza np od kolana do biodra, ale powtarza się. Wykonując ruch stopą, od razu odczuwam ból mięśni łydek i mrowienie. przy zgięciu kolan odczuwam pieczenie. od niedawna zaczęła mnie też boleć prawa ręka w podobny sposób i minimalna lewa.czasami odczuwam też mrowienie na czubku głowy. Jest to takie wrażenie że boli staw a od stawu mięśnie. jeżeli leżę i uginam nogi to odczuwam pieczenie kolan, łydek z przodu i z tyłu. Natomiast nie mam uczucia "nie swoich nóg" czy też zdrętwienia. Byłam u kilku ortopedów, neurologów jednak żaden lekarz nie wie co mi jest , przyjęłam już kilka zastrzyków przeciwbólowych, przeciwzapalnych , różne leki czy maści nic nie pomogło. zrobiłam szereg badań min. rezonans kręgosłupa lendźwiowego-na poziomie l2/l3 obecna jest dokanałowa przepuklina centralno-lewo boczna , ale lekarz stwierdził że nie powinno to dawać aż takiego bólu,zrobiłam rezonans prawego kolana(które bardziej boli)-wyszedł w miarę dobrze, scyntygrafię kości-też wynik wyszedł dobrze, badanie na boreliozę, wszelkiego rodzaju badania reumatyczne, magnez, potas, sód, wapń, kortyzol, kwas mlekowy, cukier , ob,crt -wszystko w normie. Czekam jeszcze na rezonans głowy.korzystałam z masaży ciała, akupunktury nic nie pomogło. Nie wiem już co mam robić i do jakiego lekarza się udać , proszę o jakąś podpowiedź, dodam jeszcze że od mniej więcej 3 lat chodzę na ćwiczenia 3 razy w tyg(teraz przerwałam) , dodatkowo chodziłam na kijkach nording walking i w sezonie jeździłam na rowerze.po upływie takiego czasu ten ból się nie zmienia , niełagodnieje.

Informacje dodatkowe:

Zrobiłam szereg badań min. Rezonas kręgosłupa lendźwiowego-na poziomie l2/l3 obecna jest dokanałowa przepuklina centralno-lewo boczna , ale lekarz stwierdził że nie powinno to dawać aż takiego bólu,zrobiłam rezonans prawego kolana(które bardziej boli)-wyszedł w miarę dobrze,scyntygrafię kości-też wynik wyszedł dobrze, badanie na boreliozę, wszelkiego rodzaju badania reumatyczne, magnez, potas, sód, wapń, kortyzol, kwas mlekowy, cukier , ob,crt -wszystko w normie. Czekam jeszcze na rezonans głowy

Tagi publikacji: bóle kończyn dolnych, bóle nóg, ból kolana, łydka, udo, szczypiące dolegliwości nóg

Lekarz:

Wywiad choroby jest mniej więcej przewlekły ( od około 2 miesięcy, zatem nie jest to sprawa ostra ), opisanym dolegliwościom nie towarzyszy osłabienie siły mięśniowej, zaburzenia równowagi, koordynacji ruchowej, nie wspomina Pani o tym w opisie. Główną dolegliwością jest ból. Uczucie parestezji też ( mrowienie drętwienie, pieczenie) też jest niespecyficzne. Nie spodziewałbym się u Pani przyczyny neurologicznej. Nie wspomina Pani w opisie czy miała Pani wykonane badanie w kierunku osteoporozy i być może jest to kwestia nieodpowiednio dobranych lub nieodpowiednio wykonywanych ćwiczeń. Myślę że też warto zwrócić na to uwagę i na to aby były one wykonywane pod kontrolą instruktora.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi