LekarzPomaga.pl - DAWKOWANIE LUMINALU, NAPAD PADACZKOWY

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Dawkowanie luminalu, napad padaczkowy

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry mam pytanie dotyczące córki. Z powodu zapalenia płuc córka leżała w szpitalu gdzie podany miała metadon później luminal. Córka jest niepełnosprawna i na stałe przyjmuje depakine chronosphere 250, 2 razy dziennie ataków od zeszłego roku nie było. W szpitalu dostawała luminal 2 razy dziennie po 0,75 mg, później 0,5 i dwa dni po 0,25 na noc i leki zostały odstawione całkowicie po czym dostała dużego slinotoku i rzucawki czyli za szybko odstawione leki. Ze względu na to znowu przywrócono podawanie leku po 50 mg na noc i wypuszczono nas do domu. Ponieważ w chwili obecnej nie ma na już żadnego wolnego terminu by umówić się z lekarzem proszę o pomoc. Wiem że trzeba luminal odstawić pomału zmniejszając dawkowanie ale nie wiem jak od środy 10 lipca bierze córka 45 mg na noc. Jak zmniejszać dawkowanie by nie wrócił stan odstawienia leków. Bardzo proszę o pomoc.

Tagi publikacji: padaczka, dawkowanie luminalu, luminal, napad padaczkowy, drgawki

Lekarz:

Dzień dobry,
Napad padaczkowy może być wywołany sytuacja stresowa organizmu miedzy innymi w przebiegu infekcji, niezależnie od leków. Kwas walproinowy ( depakine) w dawce 2x250mg to dawka niezwykle mała, wobec przyjmowania fenbarbitalu, oba leki są metabolizowane w wątrobie w związku z tym mogły one wejść ze sobą w interakcje co determinowało pojawienie się napadu. Jeśli incydent był jednorazowy to nie przejmował bym się tym i udał do lekarza zgodnie z umówioną wizytą, jeśli nie to konieczne będzie wizyta w SOR i oznaczenie poziomu kwasu walproinowego we krwi celem oceny czy pacjentka nie wymaga wzrostu dawkowania leku.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi