LekarzPomaga.pl - INTERPRETACJA WYNIKÓW BADAŃ

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Interpretacja wyników badań

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Osuchowska

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji w radiologii i diagnostyce obrazowej

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam.
Od 1 stycznia źle się czuję. kręci mi się w głowie, mdli mnie, zwłaszcza po porannym wstaniu z łóżka.
10 stycznia zrobiłam badania i oto wyniki:
WBC 4.8 %, 10 3/mm3
NEU 78.1%, 3,73
LYM 18,2, 0,87 3/mm3
MON 2,2
EOS 0,9
BAS 0,6
RBC 4,39
HGB 14,6
HTC 43,2
MCV 98
MCH 33,3
MCHC 33,9
RDW 13,5
PLT 211
MPV 9,6
0B - 2 mm
CA 8,2
TSH 1,72
B12 405,6
D3 28,5.
Od roku mam drżenia policzków przy delikatnym naprężeniu mięśni. Od roku kontroluje się z uśmiechem.....mam jakby "tężyczkę" czasem skaczą mi mięśnie a to na plecach, a to na udzie skacze mi mięsień.....widocznie skacze, a następnie przechodzi.
W sierpniu miałam w kale stwierdzoną glizdę ludzką. Usunęłam ją. Przeleczyłąm całą rodzinę.
Co mi może aktualnie dolegać?
Zaznaczę, że suplementowałam sobie magnez w dawce 250 g przez 3 miesiące, aby uzupełnić niedobory po gliździe. Serdecznie proszę o pomoc lub o kontakt do osoby, która mi pomoże.
Pozdrawiam,
Joanna [..usunięte przez Administratora..]

Informacje dodatkowe:

1. choroby: a) niedoczynność tarczycy (Hashimoto) od 5 lat - przyjmuję Euthyrox w dawce 88
b) refluks żołądkowo-przełykowy

przyjmuję na stałe: Euthyrox 88 oraz D3 2000 jednostek (4 krople)
od 3 miesięcy także Magnez Chela-mag 250 g 1 tabletka dziennie

Wyniki badań powyżej

Lekarz:

Witam, wyniki badań, które Pani wykonała nie są niepokojące i nie sugerują żadnej poważnej choroby. A czy miesiączkuje Pani regularnie i można wykluczyć ciążę jako przyczynę tych obecnych dolegliwości? czy mówiła Pani o tym problemie lekarzowi rodzinnemu - jeśli tak to czy badając Panią stwierdził jakieś nieprawidłowości (ciśnienie jest w normie)? czy w związku z refluksem zażywa Pani obecnie jakieś leki - czy w ostatnim czasie bardziej odczuwa Pani zgagę, zarzucanie, kwaśne odbijanie? czy w związku z tymi drżeniami były badane elektrolity (sód, potas, chlorki, magnez, wapń - całkowity i zjonizowany, fosforany)?

Użytkownik:

Witam. Miesiączkuję regularnie. Ciśnienie jest w normie. Lekarz przepisał mi antybiotyk Sumamed po którym faktycznie lepiej się czuję i przestała boleć mnie głowa. Nie przyjmuję leków w związku z refluksem, gdyż biorąc je źle się czuję i mam wrażenie, że witamina B12 mi spada. Przy braniu leków na refluks mam poziom B12 w dolnej granicy normy. Bez brania leków 2 razy więcej. Różnicy zbytniej nie widzę poza taką na niekorzyść. Może to było związane z glisdą ludzką, ale boje się tych leków brać. Brałam je ponad pół roku i lęki mi się nasilały. Teraz nie mam ich wcale. Tyle że chrząkam cały czas. Zgagę mam rzadko, kwaśne odbijanie także. Jedynie chrząkanie jest denerwujące i po obfitym jedzeniu ból w nadbrzuszu. Często miewam przelewania w brzuchu. Drżenie policzka, policzków czy też przeczulica twarzy (ale także pojedyncze skakanie mięśni np. na kolanie, z boku pleców) chyba pochodzi z niedoboru wapnia.....chyba ten trop jest właściwy. Magnez uzupełniałam przez 3 miesiące i drżenia i męczliwość mięśni jak były tak są (poza tym że spokojniejsza jestem). Wapń całkowity jest ciut obniżony 8,2. Czy mam w związku z tym zrobić jakieś dokładniejsze badania? Choruję na Hashimoto. Poza tym w MRI na poziomie C5/6 tylno-lewoboczna przepuklina podwięzadłowa krążka międzykręgowego powoduje ucisk worka oponowego.MRI w załączeniu. I jeszcze w morfologiiw rozmazie drugi raz mi wychodzą krwinki czerwone o różnej wielkości jakoś to się nazywało na p......rozmaz z komputera....

Załączniki:

Tagi publikacji: wyniki badań, drżenie policzków, naprężenie mięśni, refluks, hashimoto, bóle głowy, rezonans kręgosłupa

Lekarz:

W takim razie być może te bóle głowy, zawroty głowy, nudności, miały związek z jakąś infekcją, na przykład z zapaleniem zatok i dlatego zastosowany antybiotyk przyniósł poprawę. Natomiast w związku z tymi drżeniami i skurczami mięśni proponuję udać się do lekarza rodzinnego - być może w związku z obniżonym poziomem wapnia zleci on powtórzenie badania z podziałem na wapń całkowity i zjonizowany i jeśli nadal będą istotne nieprawidłowości to może on zadecydować o poszerzeniu diagnostyki i zalecić dodatkowo badanie parathormonu, witaminy D, fosforanów, fosfatazy zasadowej, oraz oczywiście pełnego jonogramu (z potasem, sodem, chlorkami, magnezem) i gazometrii krwi. To pozwoli ustalić przyczynę niedoborów wapnia. Reszta Pani wyników jak już pisałam nie budzi niepokoju. Podobnie wynik rezonansu kręgosłupa wskazuje, że póki co zmiany nie są mocno zaawansowane i wskazane jest tylko leczenie zachowawcze czyli rehabilitacja i doraźnie leki p/bólowe. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi