LekarzPomaga.pl - MALFORMACJE CHIARIEGO

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Malformacje Chiariego

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam.
Mam stwierdzoną wadę wrodzoną Malformacje Chiariego typu I. Nie występują u mnie żadne widoczne objawy tej choroby. Nie przeszkadza mi to w żaden sposób w życiu codziennym. Piszę z zapytaniem czy istnieją jakieś przeciwwskazania jeżeli chodzi o codzienny tryb życia. Czy powinnam unikać używek tj. papierosów, alkoholu bądź też kawy i napojów energetycznych ? Jakie są ogólne przeciwwskazania przy tej chorobie ?

Informacje dodatkowe:

Wada Malformacje Chiariego typu I stwierdzona po rezonansie magnetycznym (2011r.)

Tagi publikacji: Malformacje Chiariego, zaburzenia równowagi, zaburzenia chodu, drętwienie kończyn, osłabienie siły mięśniowej

Lekarz:

Witam, jeżeli obecnie nie ma Pani żadnych dolegliwości związanych z tą malformacją to w zasadzie może Pani funkcjonować zupełnie normalnie, nie ma żadnych szczególnych wskazań dla osób z tym zespołem. Natomiast musi Pani wiedzieć, że objawy związane z tą wadą (zaburzenia równowagi, zaburzenia chodu, drętwienia kończyn, osłabienie siły mięśniowej, itp) mogą wystąpić w każdym wieku i w takim przypadku konieczne będzie zgłoszenie się do neurochirurga celem rozważenia leczenia zabiegowego. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi