LekarzPomaga.pl - MROWIENIE I BÓLE GŁOWY, A LEKI

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Mrowienie i bóle głowy, a leki

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam pewnie będzie Pan kojarzył bo już parę razy zadawalam pytanie. Mówił Pan że mam zaufać lekarzowi ale każdy mówi co innego. Bylam u neurologa zbadał mnie i stwierdził, że nie ma żadnych odruchów neurologicznych więc sm wyklucza, rezonansu nie poleca gdyż kontrast jest obciążający dla organizmu a wg niego nie jest to sprawa pilna. Zlecił nadal branie leku divascan oraz zapisał lek apo clodin. Bylam u lekarza rodzinnego który odradzil branie tego leku że względu na moje wcześniejsze wyniki krwi i dopiero co wyleczona anemie. Zbadał mnie dokładnie i on twierdzi że te wszystkie objawy najbardziej pasują mu na nerwice, lęki i skupianie się na objawach chorób których nie mam. On doradzi branie divascanu skoro bóle głowy ostatnio się zmniejszyły i dodatkowo zapisał mi Escipram 10mg raz dziennie wieczorem.
Teraz nie wiem co robic? Czy posłuchać lekarza rodzinnego i spróbować jeszcze leczenia escipram? Tylko czy wtedy brać nadal divascan czy narazie go odstawic?
Dodatkowo oprócz mrowienie głowy i czoła od 2 tyg bolą mnie łydki, nie mam na nich żadnych zmian lekarz rodzinny stwierdził że to może być kolejny objaw nerwicy. Boję się że jak zacznę brać te leki na depresję to wrócą bóle głowy gdy odstawie divascan. Jednakże leku apo clodin od neurologa nie chce brać po tym jak przeczytałam ulotkę a on sam twierdził że nie muszę ale może on pomoże na te mrowienia w głowie.
co by Pan mi doradzil? I czy przy lekach na depresję mogę wogole stosować ten divascan i np lek przeciwbólowy saridon? Pozdrawiam

Tagi publikacji: mrowienie, bóle głowy, uczucie prądów, mrowienie policzka, stwardnienie rozsiane

Lekarz:

Nie ma przeciwwskazań do skojarzenia tych leków ze sobą. W mojej opinii skoro wielu lekarzy podejrzewa u Pani zaburzenia nerwicowe wskazana byłaby ocena psychiatryczna. Proszę poprosić o skierowanie do psychiatry od lekarza rodzinnego.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi