LekarzPomaga.pl - MROWIENIE, UCZUCIE PRĄDÓW I BÓLE GŁOWY

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Mrowienie, uczucie prądów i bóle głowy

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam pisze do Pana kolejny raz, przepraszam ale czuję, że Pana odpowiedzi są bardziej dokładne niż lekarzy pierwszego kontaktu za co bardzo dziękuję. Wkleje treść i odp na stare pytanie aby miał Pan doktor wgląd na całość:
[..usunięte przez administratora..]

Obecnie nadal zażywam lek divascan 3x1, zomiren odstawiłam tak jak kazał neurolog, biorę tylko sporadycznie. Po ostatniej wizycie lekarz stwierdził, że spróbujemy jeszcze doprowadzić leczenie divascanem do końca,niestety nie zauważyłam żadnej różnicy w trakcie brania leku. Ostatnio nawet zwiększyły się bóle głowy tzn częstotliwość ale związane były przede wszystkim z miesiączka, owulacją. W marcu ból głowy wystąpił aż 10 razy. Codziennie natomiast nadal borykam się z uciskami, mrowieniem, pieczeniem głowy na czubku oraz czole. Parę razy zdążyło się że miałam uczucie ciasno w głowie (ciśnienie 80/50). Lekarz neurolog zasugerował wizytę u ginekologa i okulisty. W obu przypadkach wszystkie badania w porządku, ginekolog nawet zlecił badania hormonów które wyszły również ok. Na badaniu okulistycznym dno oka, ciśnienie ok. Niestety od 3 tygodni pojawił się kolejny objaw tzn. w prawym oku lata mi malutka czarna kropeczka i taka jakby gąsieniczka ale tylko jak patrzę na niebo, jasna ścianę i występuje to raczej w dzień, wieczorem bardzo Zadko. Objaw ten pojawił się pewnego dnia przy mocniejszym bólu głowy ale niestety nie zniknął. Wyczytałam że są to mety. Stwierdziłam, że ani nie miesiąc przed byłam u okulisty pewnie to nic złego, niestety lekarz rodzinny mnie nastraszył. Od tygodnia mrowienie i drętwienie głowy wydawało się być jakby minimalnie lekciejsze ale za to mrowi i piecze mnie lewy policzek i broda. Wszystkie te dolegliwości rozpoczęły się po wyrwaniu zęba mądrości 8 miesięcy temu, mrowienie policzka jest teraz również z tej strony. Przypomnę że mam aparat na zębach i ortodontka przesuwa właśnie zęba który wszedł w kanał po 8. Wszyscy mówią że te moje dolegliwości są od anemii (wyniki mam super, ferrytyna już jest na poziomie 50), a teraz wszyscy stawiają na zęby. Ortodontka zgadza się aby w maju zdjąć aparat bo sama już ma obawy.
na wizycie u lekarza rodzinnego zapisał mi ostatni raz tardyferon fol, oraz dodatkowo witaminy urydynox (witB). Ale zaczął mnie wypytywać o różnego rodzaju objawy jak powiedziałam mu, o tym mroczku w oku. Nastraszył mnie ze te wszystkie objawy mogą sugerować nawet SM. Ja od dawna mam taką wizję, neurolog nic o tym nie mówi, Pan raczej też mi wybił z głowy a teraz znowu zostałam nastraszona. Od paru dni znowu wzięłam zomiren bo cały czas myślę że te objawy to na pewno sm. W maju po zdjęciu aparatu zrobię rezonans, nawet jeśli neurolog nie da mi skierowania, pójdę prywatnie.
Niech mi Pan doradzi, czy ten Mroczek w oku jest faktycznie niebezpieczny? Czy powinnam znów isc do okulisty skoro byłam w zasadzie niedawno? Wizytę u neurologa mam 24 kwietnia wtedy chce mu powiedzieć o moich wszystkich objawach a do tego czasu brać divascan i próbować się nie przejmować chodź jest to bardzo trudne. Czy na pewno moje objawy nie sugerują SM? Teraz dodatkowo te mrowienie, pieczenie policzka i oko? Czasami też mam drętwienie ręki jak leżę na plecach ale to raczej od ucisku np w nocy, czasem też bolą mnie nogi ale dużo chodzę, jestem raczej aktywna. Chciałabym aby mnie Pan doktor uspokoił i powiedział że lekarz rodzinny nie ma racji

Informacje dodatkowe:

Morfologia ok, hormony ok, ciśnienie cały czas niskie nawet bardzo (80/50,100/50)
Leki divascan, doraźnie zomiren 0.25, urydynox od paru dni, tardyferon fol.

Tagi publikacji: bóle głowy, mrowienie, uczucie prądów, mrowienie policzka, stwardnienie rozsiane

Lekarz:

Postawienie rozpoznania stwardnienia rozsianego jest bardzo trudne i wymaga diagnostyki szpitalnej. Konieczna jest punkcja lędźwiowa i oznaczenie poziomu prążków oligoklonalnych w płynie mózgowo-rdzeniowym. ponadto konieczne jest wykonanie badania rezonansu głowy z kontrastem celem uwidocznienia zmian o charakterze demielinizacyjnym. Moim zdaniem takie badanie powinna pani mieć zrobione co do punckji lędźwiowej to w zależności od wyniku badania MRI. Kolejna kwestia czy czasem te objawy nie są związane z obecnością tętniaka lub malformacji naczyniowej. Może to wykazać badanie angio-TK głowy ale to w dużej mierze obciąża Panią kontrastem w krótkim okresie czasu. Nie wykluczone też ze zdjęcie aparatu nazębnego zniweluje objawy i wówczas będzie znana przyczyna. Diagnostyka póki jest jest w trybie ambulatoryjnym a nie szpitalnym. I jeśli mogę coś zasugerować to proszę się nie nakręcać i zaufać trochę innym osobom ( lekarzom).

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi