LekarzPomaga.pl - NAGŁY BÓL GŁOWY PROMIENIUJĄCY DO OKA

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Nagły ból głowy promieniujący do oka

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Dobry wieczór. Mam 37 lat, normalne ciśnienie to 110/60. od jakiegoś czasu mam zawroty głowy. Przychodzą nagle , np. gdy stoję zbyt długo, lub chwile po zatrzymaniu, zazwyczaj w pomieszczeniach. Często miewam bóle głowy, nagle, które zanikają po zażyciu paracetamolu. W ostatnia niedziele straciłam przytomność podczas stania w kolejce do kasy. Zawroty głowy charakteryzują się nagłym zanikiem energii, sił w mięśniach. Często są to zawroty kilku sekundowe , po których mogę funkcjonować bez problemu. Miałam sprawdzane uszy, testy nie wykazał żadnych nieprawidłowości. Badanie okulistyczne zrobiłam rok temu, nie wykazały żadnych problemów, okulista zalecił okulary do czytania Zdarzają się również mroczki szczególnie w lewym oku. To są te czarne krótkie nitki przesuwające się wraz z kierunkiem patrzenia. Od tygodnia , zawroty powtarzają się częściej, a od 4 dni mam nudności. Około 2 tyg temu miałam dziwna sytuacje kiedy wstałam z krzesła i zamiast iść prosto zarzucało mnie na lewa stronę. Tak jakbym nie miała kontroli nad ciałem. Od 4 dni oprócz zawrotów mam dziwne zachowanie lewego oka. Najpierw przychodzi uczucie ucisku głowy, zazwyczaj przód , czoło, który promieniuje do lewego oka. Trwa to zazwyczaj 5-10 sekund. Ciśnienie stopniowo narasta a wraz z nim górna powieka strasznie się rozszerza, wygląda to troszkę jak wyczeszcz oka, któremu towarzyszy zawrót głowy i uczucie ucisku w czole i oku.Po 2-3 sekundach , oko stopniowo powraca do normalnego stanu. W ciągu godziny powtarza się to kilka razy. Raczej w godzinach popołudniowych.
Poza głową i okiem, mam stwierdzą arytmię serca. Częste dodatkowe bicie, przyspieszony rytm serca lub uczucie przewrotu serca... tak jakby zrobił koziołka. Echo serca niby nic nie wykazało, 24h ekg również nic nie wykazało. Dodam ze mam cystę na jajniku i wątrobie.
Mieszkam w UK i mam wrażenie ze lekarze podchodzą do problemów zbyt lekko i często oferują nurofen na większość dolegliwości.
Proszę o poradę. Dziękuje i pozdrawiam. Wiktoria

Lekarz:

Czy przyjmuje Pani jakieś leki? Leczy się z jakiegoś powodu u innych specjalistów? Epizod utraty przytomności był taki ze Pani zdarzenia nie pamięta? Przysłowiowo urwał się na chwilę film?

Użytkownik:

Biorę tylko anyhistamine. od 4 lat walczę z pokrzywka. Nie leczę się u specjalistów. Raczej urwał się film. Pamietam wszystko

Tagi publikacji: ból głowy, wytrzeszcz, wyczeszcz oczu, ból promieniujący do oka, problemy ze wzrokiem, oko, arytmia serca

Lekarz:

Celem diagnostyki różnicowej trzeba u Pani wykonać badanie angio-TK głowy (wykluczenie tętniaka). Po wykluczeniu przyczyn organicznych, można przyjrzeć się dokładnie charakterowi bólu i włączyć odpowiednie leczenie. Konieczna dalsza kontrola i obserwacja w poradni neurologicznej.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi