LekarzPomaga.pl - OPIS REZONANSU GŁOWY

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Opis rezonansu głowy

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam
Proszę o informacje co może oznaczać taki opis rezonansu :
W istocie białej podkomorowej prawego płata czołowego dwie widoczne jedynie w sek. FLAIR nie ulegsjace wzmocnieniu kontrastowemu niespecyficzne zmiany demielinizacyjne dr 2 mm najpewniej naczynipochodne, nieistotne klinicznie

Informacje dodatkowe:

Dodam ze ostatnio jestem ciagle zmęczona, od kilku lat trzęsie mi się prawa dłoń, od sierpnia br mam zanik nerwu obwodowego prawej nogi oraz zaczęłam się zapominać.

Tagi publikacji: rezonans głowy, opis rezonansu, mózg, zanik nerwu obwodowego

Lekarz:

Zmiana znajduje się w płacie czołowym prawym, natomiast objawy - trzęsienie prawej dłoni, zgodnie z przebiegiem dróg nerwowych zmiana musiałaby być zlokalizowana w płacie czołowym LEWYM gdyż drogi ruchowe ulegają skrzyżowaniu w pniu mózgu, zanik pojedyńczego nerwu nie ma związku z opisywanymi zmianami, zapominanie już być moze jednak tak. Moim zdaniem wymaga Pani diagnostyki w trybie planowym. Należałoby udać się do lek rodzinnego lub najlepiej neurologa celem wydania skierowania do przyjęcia do szpitala do oddziału neurologii, wymagane byłoby nakłucie lędźwiowe. Póki uzyska Pani termin to minie myślę około 5-6 miesięcy zatem będzie to dobry okres do powtórzenia badania MRI głowy.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi