LekarzPomaga.pl - OSŁABIENIE ORGANIZMU, SENNOŚĆ, ZAWROTY GŁOWY, OTĘPIENIE.

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Osłabienie organizmu, senność, zawroty głowy, otępienie.

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Jackowska

Specjalista medycyny rodzinnej oraz endokrynolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam.
Mój problem rozpoczął się ok 2 miesiące temu. Zacząłem się po prostu gorzej czuć, na początku były problemy natury żołądkowej, pobolewał mnie brzuch, żołądek, byłem osłabiony. Później pojawiła się senność. Nie ważne ile spałem, budziłem się zmęczony i byłem senny. Przez jeden tydzień było lepiej po czym objawy się nasiliły. Teraz jestem cały czas osłabiony, sen nie daje mi regeneracji. Całymi dniami leżę w łóżku, jestem senny, często mam wrażenie, że zaraz zemdleję, nie mam totalnie siły, prawie cały czas kręci mi się w głowie, czasami pojawia się światłowstręt, niekiedy mam momenty otępienia, wyobcowania, mam wrażenie, że mój umysł śpi podczas kiedy ja funkcjonuję.
Dodam, że jestem osobą po przejściach, stąd jestem bardzo nerwowy, wszystkim się przejmuję, więc kiedy nachodzi mnie ta trudna do opanowania senność lub uczucie omdlenia dostaję ataku paniki, jestem kłębkiem nerwów.
Poszedłem do lekarza, powiedziałem o objawach i dodałem, że często boli mnie w lewym boku z tyłu, ten bok bolał mnie często w dzieciństwie, ataki trwały kilka dni, były wymioty itd. Nikt nigdy tego nie zbadał. Teraz zostało wykonane usg i okazało się, że mam najprawdopodobniej sporo torbieli koło lewej nerki, lekarz zlecił rezonans, czekam teraz na to badanie. Podczas wizyty miałem też wysokie ciśnienie, ale to chyba wynik stresu gdyż w domu miałem już normalne, często wykonuję pomiary, czasami jest podwyższone, ale na ogół w normie.
Zostało też zrobione badanie krwi, wyniki są w normie, jedynie cholesterol nieznacznie podwyższony.
Mam też niestety dosyć zepsute zęby, poszedłem do dentysty, powiedział, że jest stan zapalny, dużo ropy i zapisał antybiotyk, jestem w połowie kuracji.
Moje samopoczucie jest fatalne, nie jest to chyba spowodowane antybiotykiem, gdyż biorę go kilka dni, a źle czuję się od dawna, moje pytanie brzmi co może być przyczyną moich dolegliwości? Lekarz powiedział, że to raczej nie od torbieli gdyż one towarzyszą mi prawdopodobnie od dawna.
Czy przyczyną mogą być chore zęby? Mam w głowie najgorsze myśli, czy to może być nowotwór? Obsesyjnie obawiam się guza mózgu, gdyż czytałem, że może on powodować właśnie senność? Myślałem też o tarczycy, ale to wyszłoby chyba w wynikach krwi.
W przeszłości często byłem ugryziony przez kleszcza, może to też jest ważna informacja. Dodam, że ostatnio schudłem kilka kilogramów, ale nie wiem czy to przez brak apetytu z nerwów czy z powodu moich dolegliwości. Proszę o pomoc, co na podstawie opisu może być przyczyną mojego fatalnego samopoczucia? Jakie badania powinienem jeszcze wykonać i czy to może być guz mózgu?
W załączniku wyniki badań krwi.

Informacje dodatkowe:

Sierpień 2018 - skręcenie rzepki w kolanie.

Załączniki:
Lekarz:

Dzień dobry,
Jakie ma Pan ciśnienie krwi? Czy jakieś leki są na stałe?

Użytkownik:

Dzień dobry.
Ciśnienie na ogół w okolicach 125/80 do 140/90, na stałe nie biorę żadnych leków.

Tagi publikacji: osłabienie organizmu, senność, złe samopoczucie, wymioty, stan zapalny zębów

Lekarz:

Dzień dobry
Badania krwi są bez znaczących odchyleń. Podwyższony cholesterol, prawdopodobnie ma związek ze złą dietą, lub błędem przedlaboratoryjny jak Np zjedzenie tłustego posiłku nawet do 12 godzin przed badaniem.
Niestety zostało wykonane zbyt mało badań, aby można było jednoznacznie stwierdzić, przyczynę nieprzyjemnych dolegliwości. Nie są one również typowe dla stanów zapalnych zębów oraz antybiotyk nie powinien mieć na nie wpływu, zważając na krótki okres przyjmowania.
Opis Pana objawów raczej nie wskazuje typowo na guz mózgu, jednak nie możemy tego wykluczyć bez uprzednich badań diagnostycznych.
Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego po skierowanie do neurologa, aby rozszerzyć diagnostykę. Pozdrawiam serdecznie

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi