LekarzPomaga.pl - OSTRE BÓLE GŁOWY

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Ostre bóle głowy

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam, od dłuższego czasu borykam się z ostrymi bólami głowy.. neurologiczne leczę się już kilka lat lecz od dwóch miesięcy nie mogę poradzić sobie ze swoimi bólami.. Mój neurolog też jest bezsilny.. od miesiąca czasu nie ma dnia żeby nie bolała mnie głowa.. Czasem napady są słabsze lecz ostatnio stają się coraz silniejsze.. Zażywam leki tj. cine 100mg, zolmiles 5mg, efferalgan codeine oraz od tygodnia zażywam codziennie divascan 2 razy dziennie ale poprawy dalej nie widzę.. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ostatnio żadne leki przeciwbólowe nie działają na moje bóle głowy.. Przy każdym bólu głowy występują u mnie wymioty (często żółcią) mdłości, drgawki a nawet drętwienie lewej nogi.. minimum 3 razy do roku ląduje w szpitalu,ponieważ nie mogę sobie poradzić z bólami głowy. lecz zawsze kończy się tak, że po podaniu kroplówki przeciwbólowej wypuszczają mnie do domu ponieważ wyniki zawsze wychodzą dobrze.. Bardzo proszę o pomoc ponieważ w ostatnim czasie moje życie nie ma sensu.. nie mogę normalnie funkcjonować

Informacje dodatkowe:

stałe leki to divascan
w ostatnich dwoch latach miałam robiony rezonans i tomografia głowy oraz badania podstawowe lecz wszystkie wyniki wyszły mi dobrze..

Tagi publikacji: bóle głowy, ostry ból głowy, migrena, leki przeciwbólowe, cine, zolmiles, efferalgan codeine, nerwica

Lekarz:

Witam, niestety jeżeli neurolog prowadzący Pani leczenie nie jest w stanie określić ich przyczyny, a wyniki wykonanych badań (w tym obrazowych) są prawidłowe, to ja również nie będę w stanie pomóc Pani przez internet. Jeżeli chodzi o diagnostykę to mogę jedynie zasugerować badanie w kierunku boreliozy (o ile jeszcze nie było wykonywane), która może powodować takie dolegliwości, a często się o niej zapomina.
Ponadto warto skonsultować się z psychiatrą i psychologiem, ponieważ tego typu dolegliwości mogą być związane z nerwicą, depresją, zaburzeniami lękowymi, przewlekłym stresem i odpowiednio dobrane leczenie i psychoterapia przynoszą w takich przypadkach dużą poprawę.
Jeżeli podłoże psychosomatyczne zostanie wykluczone, a neurolog nie stwierdza poważniejszych przyczyn chorobowych (a sądząc po dotychczas stosowanym leczeniu podejrzewa bóle migrenowe), to myślę, że dobrym pomysłem byłaby wizyta w Poradni Leczenia Bólu, gdzie lekarz będzie mógł dobrać odpowiednie leki przeciwbólowe, które pomogą Pani radzić sobie w przypadku dużego nasilenia dolegliwości. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi