LekarzPomaga.pl - PIECZENIE I MROWIENIE CZUBKA GŁOWY I CZOŁA, ZŁE SAMOPOCZUCIE, NERWOBÓLE

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Pieczenie i mrowienie czubka głowy i czoła, złe samopoczucie, nerwobóle

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam od września mam problem ze złym samopoczuciem: bóle głowy obecnie max 5-6 razy w miesiącu (raz na początku września występowały praktycznie codziennie przez ponad tydzień) , pieczenie i mrowienie głowy, drętwienie czoła i skroni, nerwobóle, kołatanie serca, niskie ciśnienie, wypadanie włosów, rozdrażnienie, zajady, zimne stopy. Szczególnie niepokoją mnie nazwane przez lekarza parestezje (mrowienie, pieczenie, uczucie prądu pod skórą, oraz ucisku) w okolicach czubka głowy (wzmagają się przy dotyku wtedy czuje jakby igiełki na czubku głowy) oraz twarzy konkretnie czoło, skronie i policzki. Lekarz twierdzi, że jest to niedobór żelaza w organizmie, zalecił tardyferon fol raz dziennie i przeczekać 4 tygodnie czy parestezje miną. A ja boję się i zastanawiam czy to faktycznie może być od niedoborów żelaza? Na początku lekarz myślał że te bóle są związane z kręgosłupem konkretnie czasem boli mnie szyja że względu na wykonywany zawód - głowa w dół. Zażywałam przez 3 tygodnie lek sirdalud mr i wtedy mrowienie i drętwienie twarzy nie występowało tylko na głowie nic się nie zmieniło. Wyniki krwi: hemoglobina 12.4, zaniżone ferrytyna 5, MCV78, McH 25, MCHC 32, MPV 9. I zawyżone płytki krwi 415. Inne wyniki w porządku Wit b12 450, Cholesterol i trójglicerydy w normie, tsh oraz anty tpo również norma, sód, potas. Robiono mi również TK głowy bez kontrastu że względu na ból i pieczenie głowy oraz drętwienie twarzy nic nie wykazało. Czy faktycznie anemia może powodować takie objawy jak wyżej wymieniam? Szczególnie niepokoi mnie to pieczenie na czubku głowy i mrowienie, drętwienie głowy oraz czoła. Objawy występują od września codziennie tylko w nocy nie czuje pieczenia głowy. Proszę o poradę. Czy powinnam wykonać np rezonans magnetyczny (w mojej miejscowości w szpitalu nie chciano mi zrobić gdyż posiadam aparat ortodontyczny), jednak lekarz neurolog twierdzi że gdy objawy nie miną pomyślimy o rezonansie w takim miejscu gdzie wykonują mimo aparatu. Dodam, że biorę tardyferon 2 tygodnie i nadal zero poprawy. Proszę o poradę i może uspokojenie czy faktycznie te objawy mogą być od anemii. Pozdrawiam i dziękuję.

Informacje dodatkowe:

Chorób brak, zabiegi brak tylko cesarskie cięcie.
Przyjmuję tardyferon fol, Wit c, wid d i K2, persen, magnez i do niedawna neurovit teraz lekarz kazał odstawić. Brałam na początku leczenia sirdalud mr.
Wyniki wpisane wyżej szczególnie ważne ferrytyna 5 ng/ml.

Tagi publikacji: Pieczenie, mrowienie czubka głowy, pieczenie czoła, złe samopoczucie, nerwobóle, rezonans głowy

Lekarz:

Owszem opisywane przez Panią objawy mogą być wynikiem zmniejszonego poziomu żelaza i wtórnej do tego niedokrwistości. Skąd u Pani wziął się niedobór żelaza to już inna kwestią ale też wymagałoby to diagnostyki. Nie bardzo rozumiem dlaczego nie można zrobić rezonansu ze względu na aparat ortodontyczny ? Nie można tego aparatu wyciągnąć na czas badania ? Rezonans głowy byłby wskazany i to z kontrastem. Leczenie tardyferonem przez 2 tygodnie to jeszcze stosunkowo krótki okres a niedobory nie ulegają wyrównaniu tak szybko.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi