LekarzPomaga.pl - POWYPADKOWY URAZ GŁOWY, PACJENT INTUBOWANY, W ŚPIĄCZCE

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Powypadkowy uraz głowy, pacjent intubowany, w śpiączce

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam, szukam informacji, nadziei. Wypadek zdarzył się dwa dni temu (Tunezja). Lekarze tam dają minimalne szanse. Pacjent intubowany, sedowany w śpiączce. Rodzina przesyła informację w j. francuskim: Intube sedate , mydriase bilatérale areflective. Nie potrzebuję opisu wyników tomografii - choć załączam zdjęcia do pytania. Opis wyników mam jedynie po francusku. Potrzebuję informacji czy można mieć nadzieję.

Załączniki:

Tagi publikacji: powypadkowy uraz głowy, śpiączka, intubacja, sedowany, tomografia głowy, krwiak nadtwardówkowy, nadzieja

Lekarz:

Obraz tomografii komputerowej wskazuje na krwiaka nadtwardówkowego, większość z nich wymaga pilnej interwencji neurochirurgicznej a i tak często rokowanie bywa niepomyślne. Nadzieja umiera ostatnia i zawsze warto mieć nadzieje, obecnie prowadzone leczenie ma na celu zmniejszenie objawów nadciśnienia śródczaszkowego gdyż niekontrolowany wzrost, którego często jednak nie udaje się opanować prowadzi do zgonu. Często to nie znaczy, że zawsze, rokowanie jest trudne i być może jeżeli dojdzie do powrotu podstawowych funkcji życiowych oraz będzie możliwość wybudzenia pacjenta to jednak może pozostać jakiś trwały deficyt neurologiczny, ale medycyna to nie fizyka i nie da się tak do końca wszystkiego wyliczyć. Proszę się nie poddawać.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi