LekarzPomaga.pl - PROBLEMY Z PAMIĘCIĄ, KONCENTRACJĄ I OTĘPIENIE

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Problemy z pamięcią, koncentracją i otępienie

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

witam jestem osoba zdrowa nie miałem żadnych urazów wątroba pracuje ok i nerki i inne podzespoły robiłem badania krwi ok serce ok badanie echo serca i próba wysiłkowa ciśnienie 130 na 90 puls 70 problem polega na tym ze nieraz ciężko mi się myśli tak jakby mózg działał z opóźnieniem tak jakby był otępiały pamieć zawodzi chwilowa ale jak się nauczę na pamieć to ok problemy z koncentracją mam wrażenie ze mam strasznie wolne myślenie tak jakby coś blokowało tak już miałem od szkoły od nauki co jest tego powodem jakie badania trzeba przeprowadzić mam piracetam ale go nie biorę ponoć on pomaga w nauce ale to jest doraźne chce znaleźć przyczynę tego problemu i wyleczyć proszę o odpowiedź mam taką pamieć że ktoś do mnie powie to sobie zapomnę o tym za chwileczkę a jak będę kuł na pamieć to chwile będę pamiętał na przykład jest trening sztuk walki instruktor coś powie i pokarze to ja po skończonej mowie instruktora nic z tego nie pamiętam nie wiem jest to dla mnie utrudnienie

Informacje dodatkowe:

robiłem badania eeg wyszły ok nie stwierdzono zmian potas ok magnez

Załączniki:
ocenzurowane.jpg - Problemy z pamięcią, koncentracją i otępienie

Tagi publikacji: Problemy z pamięcią, koncentracja, otępienie, mózg, piracetam, rozkojarzenie, dezorientacja, pamięć

Lekarz:

Witam, w takim przypadku konieczna jest w pierwszej kolejności konsultacja z neurologiem doświadczonym w zakresie diagnostyki zaburzeń pamięci i koncentracji - specjalista taki dysponuję odpowiednimi testami neurologicznej oceny funkcji poznawczych (np. MMSE - Mini-mental State Examination i test rysowania zegara) i na podstawie wyników przeprowadzonych testów jest w stanie stwierdzić, czy i w jakim stopniu mamy do czynienia z takimi zaburzeniami u danego pacjenta. W razie konieczności skieruje Pana później na badania obrazowe głowy (MR lub KT OUN).
Powinien Pan także skonsultować się z psychiatrą - niekiedy takie problemy mogą mieć podłoże psychiczne (np. związane z depresją, nerwicą, zaburzeniami lękowymi, itp.).
Ponadto niezwykle ważne jest wykluczenie zaburzeń hormonów tarczycowych,które mogą się przyczyniać do takich objawów, dlatego proszę wykonać badanie TSH, ft3 i ft4 (jeżeli nie były one jeszcze wykonywane). Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi