LekarzPomaga.pl - PROBLEMY Z WIDZENIEM, DRĘTWIENIE RÓŻNYCH CZĘŚCI CIAŁA

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Problemy z widzeniem, drętwienie różnych części ciała

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam,
Zanim wybiorę się do lekarza chciałabym się spytać czy w ogóle warto zawracać głowę lekarzom. Mianowicie bardzo często mam bóle głowy, od czasu do czasu zdarza się że nagle tracę ostrość widzenia, bardzo źle widzę, momentami nie widzę kompletnie nic, trwa to koło 10min, potem przychodzi drętwienie np lewej ręki które trwa znowu parę minut, potem jak minie drętwienie ręki to przychodzi drętwienie ust,potem języka, nosa itd. Nie drętwieje mi wszystko naraz, lecz różne części ciała po kolei. Gdy w końcu minie drętwienie to zaczyna się silny ból głowy, osłabienie, senność, nie mogę się na niczym skoncentrować, nie jestem w stanie utrzymać nawet szklanki w ręku. Czuje się bardzo słabo. To mija po jakimś czasie, zostaje tylko ból głowy. Oprócz tego zdarza mi się że nagle po tym wszystkim robi mi się bardzo zimno. Proszę mi napisać co to może oznacza.

Informacje dodatkowe:

Na nic nie chorowałam. Dwa razy mialam robioną laparoskopie,ponieważ miałam torbiele przy krtani oraz na jajnikach. 4lata temu urodziłam syna poprzez cesarskie cięcie. Podczas ciąży miałam anemie,ale po porodzie wyniki miałam już dobre.

Tagi publikacji: Problemy z widzeniem, drętwienie, ból głowy, drętwienie ręki

Lekarz:

Bez wykonania kompleksowych badań nie da się na podstawie wywiadu postawić rozpoznania. Wywiad może nakierować w celu konkretnej celowanej diagnostyki, nie mniej jednak objawy przez Panią zgłasza wymagają diagnostyki neurologicznej celem wykluczenia takich chorób jak zwężenia naczyń szyjnych lub wewnątrzczaszkowych lub nawet i padaczka. Myślę że planowa diagnostyka z poziomu poradni neurologicznej a potem być może skierowanie do szpitala na oddział jest wskazana. Gdyby objawy się nasilały, zaczęły dłużej trwać, dołączyłyby się nowe niepokojące objawy zaleciłbym udanie się do szpitala.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi