LekarzPomaga.pl - PRZYCZYNA UDARU MÓZGU, BÓLE GŁOWY, MIGRENY, ZAKRZEPICA CD.

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Przyczyna udaru mózgu, bóle głowy, migreny, zakrzepica cd.

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czy moje aktualne dolegliwości, które opisałam szybciej, są normalne jak na ten typ udaru przystało po ponad 9 miesiącach od udaru? Czy coś powinno mnie zaniepokoić? Co by mi Pan mógł doradzić (jakieś dodatkowe badania)? Kiedy mogę spodziewać się znacznej poprawy i czy szanse powrotu do zdrowia są możliwe w 100%? Jakie stałe i nieodwracalne konsekwencje udaru są możliwe? Udar uszkadza nerwy i z tego co wiem są to zmiany nieodwracalne. Czy to oznacza, że inne nerwy przejmują funkcje tych uszkodzonych (martwych)? Mam 38 lat, troje dzieci i pragnę dojść jak najszybciej do siebie, żeby móc się nimi zaopiekować. Zwłaszcza martwi mnie ta senność i ciągłe problemy z oczami oraz bóle głowy od czubka głowy w dół. Dlaczego to wciąż boli, zwłaszcza przy schylaniu się i powoduje takie silne zawroty głowy?
Jeżeli chodzi o moje problemy psychiczne, jestem już pod opieką psychologa. Jak nabiorę sił, będę miała reguralne spotkania i terapię. Jednak moje utrzymujące się objawy bardzo niepokoją psychologa. Co do mojego pytania, czy stres mógł być czynnikiem wyzwalającym problemy z krążeniem krwii i doprowadzić do powstawania zakrzepów, bądź zaburzeń z krzepliwością krwii? To bardzo ważne pytanie, ponieważ mój prawnik planuje udowodnić, że mobbing doprowadził do uszczerbku na zdrowiu (depresji ale również udaru) a ja chcę być najpierw pewna, czy ma do tego podstawy medyczne.
Z poważaniem
[..usunięte przez administratora..]

Tagi publikacji: udar mózgu, ból głowy, migrena, zakrzepica, nerwobóle, osłabienie, senność, antykoncepcja hormonalna

Lekarz:

Owszem jest znana taka teoria że te obszary mózgowia które uległy uszkodzeniu ich funkcja może zostać przejęta przez inne obszary, jednak w jakim stopniu to nastąpi i w jakim zakresie jest niejako kwestią loterii, z pewnością potrzeba czasu i systematycznej rehabilitacji, szanse powrotu do pełni zdrowia owszem są, jest Pani młodą osobą z dużą możliwością do kompensacji utraconych funkcji czy też powstania nowych wzorców ruchowych. Na pytanie czy stres mógł u Pani spowodować w/w objawy...hmmm szczerze powiedziawszy to nie, nie można tutaj upatrywać przyczyn udaru. Z pewnością jednak problemy psychiczne z którymi się Pani spotykała z pewnością nie ułatwiają powrotu do pełni zdrowia wobec w pewnym sensie uszkodzenia komórek nerwowych.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi