LekarzPomaga.pl - STŁUCZENIE GŁOWY, SILNE BÓLE

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Stłuczenie głowy, silne bóle

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam. Tydzień temu spadła mi na głowę (lewa stronę tak prawie już na środku na samej górze) ciężka gipsowa płyta. Przy uderzeniu poczułem lekki ból w miejscu uderzenia ale i z tylu głowy takie ukłucie, po 2 dniach poszedłem do lekarza bo głowa mnie bolała, ból był cały czas ale nie jakiś strasznie mocny ,bolało na przemian w skroni i tak bardziej z tylu . Lekarze zmierzyli ciśnienie zrobili badanie krwi i stwierdził że nic mi nie jest , kazali jeść tabletki przeciwbólowe, teraz po kilku dniach od wizyty głowa nie przestaje boleć, a nawet jest gorzej ból w skroni jest dość silny ale trwa jakieś 15 min i potem jest lekki . I mam takie wrażenie że prawa noga jest taka ciężka i jakby troszkę słabsza i praktycznie codziennie mam temperaturę lekko ponad 35. Nie wiem co robić. W szpitalu pewnie znów powiedzą że mam jeść tabletki bo oni nie widza powodów by zrobić prześwietlenie głowy.
Dodam ze jestem w Niemczech i tutaj byłem w szpitalu
Jestem normalnie ubezpieczony a oni mają takie podejście. Co mam robić czy to są poważne objawy ? Bardzo proszę o pomoc . Z góry dziękuję, Damian

Tagi publikacji: stłuczenie głowy, bóle głowy po uderzeniu, mózgowie, krwawienie w głowie

Lekarz:

W przypadku przebytego urazu nie można na podstawie badania fizykalnego wykluczyć zmian o charakterze złamania bądź co gorsza krwawienia do OUN. Opisywane przez Pana objawy mogą wskazywać że być może ma Pan ogniska stłuczenia mózgowia z miejscowym podkrwawianiem. Konieczne trzeba wykonać TK głowy !!!!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi