LekarzPomaga.pl - TĘPY BÓL GŁOWY, WYNIK MRI BEZ KONTRASTU A OBJAWY

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Tępy ból głowy, wynik MRI bez kontrastu a objawy

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam
Od miesiąca mam ból głowy zlokalizowany z tyłu głowy, po lewej stronie, głównie tępy, uciskający na samym dole czaszki, czasem kłujący wyżej (również lewa, tylna strona). Ból pojawiał się też wcześniej, ale nie trwał tak długo, jak teraz. Czasem nasilał się przy ćwiczeniach na orbitreku.
2 tyg temu doszły drżenia dłoni i nóg. Tuż przed zaśnięciem i tuż po obudzeniu mam dziwne drgania kończyn, czasem kciuka lub torsu (takie jakby rzuty). W głowie pojawia się uczucie, jakbym spadała.
Byłam u neurologa - badanie w gabinecie prawidłowe. Zalecił MRI - wynik prawidłowy (badanie było w tym tygodniu). Radiolog nie zdecydował o podaniu kontrastu. Podczas badania nic złego ponoć nie zauważył. Kilka dni temu zauważyłam, że w lewym oku mam źrenicę innej wielkości - zwłaszcza wieczorem i rano, w sztucznym oświetleniu lewa źrenica raz jest większa, raz mniejsza od prawej (głównie większa). W ciągu dnia nie zmienia się tak często. Odwiedziłam 2 okulistów. Wszystkie wyniki są ok, dno oka, jakieś tarcze, reakcje na światło itp - prawidłowe.
Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Mam silną nerwicę lękowo-depresyjną (jeszcze nie leczoną, ale zdiagnozowaną przez neurologa i psychiatrę). Czy takie objawy mogąwiązać się z nerwicą? Bardzo sie boje, że lekarz coś przeoczył, że badanie bez kontrastu czegoś nie pokazało.

Tagi publikacji: tępy ból głowy, kłujące bóle głowy, czaszka, drżenia dłoni, tętniak naczyń mózgowych, mózg, guz mózgu

Lekarz:

Fakt brak odchyleń w badaniu neurologicznym w gabinecie oraz badaniu okulistycznym powoduje, że najprawdopodobniej nie wymaga Pani pilnej diagnostyki ( tzn można Pani dolegliwości w trybie planowym diagnozować z poradni ) Neurolog z pewnością zauważyłbym różnicę w wielkości źrenic i ewentualny brak reakcji źrenicy na światło, wobec czego najprawdopodobniej (biorąc pod uwagę fakt braku odchyleń również w badaniu okulistycznym ) jest to Pani ocena ale niekoniecznie obiektywna. Nie mniej jednak zanim będziemy pewni że zgłaszane przez Panią objawy rozwinęły się na tle nerwicy lękowo-depresyjnej, trzeba koniecznie wykluczyć jeszcze ewentualną obecność tętniaka naczyń mózgowych (konieczna badanie angio-TK głowy)

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi