Portal medyczny WYNIK REZONANSU MAGNETYCZNEGO GŁOWY

Baner Główny WYNIK REZONANSU MAGNETYCZNEGO GŁOWY

Układ nerwowy -mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe

Wynik rezonansu magnetycznego głowy

Użytkownik:

Witam serdecznie, jestem diagnozowana w kierunku tocznia układowego/twardziny układowej. Dostałam własnie wynik rezonansu magnetycznego głowy w którym zaznaczono mi:pogrubienie śluzówki zatok klinowych o charakterze zapalnym, oraz wynik angio MR(TOF-faza tetnicza) : 3x ACA -odmiana rozwojowa.
Czekam obecnie na swoją kolej w Instytucie Reumatologicznym i nie wiem czy to coś poważnego? co oznacza ten drugi wynik?
Xero w załączniku

[..usunięte przez administratra..]

Informacje dodatkowe:

astma oskrzelowa(pulmoterol, alvesco), krótkowzroczność, problemy z sercem (bibloc1,25 mg), niezróżnicowana choroba tkanki łącznej.

Załączniki:

Lekarz:

Witam, opis MR głowy nie budzi niepokoju - stwierdzono jedynie niewielkie zmiany zapalne w zatokach klinowych, co raczej nie powinno powodować dolegliwości, można ewentualnie skonsultować wynik z laryngologiem. Podobnie w angio-MR nie opisano istotnych zmian - stwierdzono jedynie anatomiczny wariant budowy w postaci 3 tętnic przednich mózgu - nie jest to żadna nieprawidłowość i nie wymaga leczenia, taka po prostu Pani "uroda". Pozdrawiam!

rezonans magnetyczny rezonans głowy, toczeń układowy, pogrubienie śluzówki zatok, tętnice mózgu
Opublikowano:

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi

Przeczytaj także:

Toczeń układowy -portal medyczny

Toczeń układowy

Toczeń układowy  jest to autoimmunologiczna choroba tkanki łącznej, która wskutek zaburzeń immunologicznych dotyka wiele narządów i tkanek ludzkiego organizmu. Do objawów, które wysuwają się na pierwszy plan należą zmiany skórne i w błonach ...

Czytaj więcej...

Angio-MR bez kontrastu a z kontrastem

Witam, Za parę dni mam Angio-MR tętnic mózgowych bez kontrastu. Moje pytanie brzmi: czy lekarz będzie mógł potwierdzić/wykluczyć obecność tętniaka nie stosując żadnego środka kontrastującego? Pozdrawiam.

Czytaj więcej...