LekarzPomaga.pl - GUZ ORAZ TORBIEL - NERKI. CAŁODZIENNY BÓL BRZUCHA.

Choroby nowotworowe

Guz oraz Torbiel - Nerki. Całodzienny ból brzucha.

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam. Mamę ciągle boli brzuch. Lekarze tylko kierują na badania i nic nie wiedzą. Coś jest chyba z trzustką oraz nerkami. Ginekolog też stwierdził, że wszystko w porządku. W linku zamieszczam opis od badania. Proszę przeczytać i powiedzieć co robić i co to może być. Dziękuję i Pozdrawiam. Marek

Podaję linki do badań:

[IMG]http://i59.tinypic.com/2cfxwn5.png[/IMG]

[IMG]http://i58.tinypic.com/qs2qls.jpg[/IMG]

Informacje dodatkowe:

Lek na stałe Simvasterol

Załączniki:
ocenzurowane.jpg - Guz oraz Torbiel - Nerki. Całodzienny ból brzucha.
ocenzurowane.jpg - Guz oraz Torbiel - Nerki. Całodzienny ból brzucha.
Lekarz:

Witam, w badaniu tomografii komputerowej obraz nerek nie budzi niepokoju - torbiele okołokielichowe to niegroźne zmiany, które nie dają żadnych dolegliwości. W nadnerczu prawym uwidoczniono niewielki guzek, który według opisu wygląda na zmianę łagodną (czyli niegroźną), ale za to może wydzielać w nadmiarze hormony i dlatego wymaga konsultacji z endokrynologiem i różnych badań hormonalnych z krwi i moczu. Natomiast raczej nie ma związku z bólami brzucha. Większy niepokój budzą zmiany uwidocznione w wątrobie i trzustce, choć jeśli są to faktycznie torbiele to są to zmiany niegroźne i nie dające dolegliwości.
Proszę napisać od kiedy u mamy występują bóle brzucha, w którym miejscu boli, czy ból promieniuje na przykład do pleców? czy poza bólem brzucha są nudności, wymioty? czy stolce są prawidłowe - nie ma biegunek, zaparć, czarnych stolców, albo świeżej krwi? czy mama schudła w ostatnim czasie i o ile kilogramów? czy są jeszcze jakieś dolegliwości?
Czy z powodów tych bólów brzucha były wykonywane jeszcze jakieś badania - krwi, moczu? czy robiono gastroskopię i kolonoskopię? Proszę zamieścić tutaj resztę wyników? Z jakimi specjalistami konsultowaliście się do tej pory?

Użytkownik:

Witam. Leukocyty w moczu - 26. Nie choruje, nawet się nie przeziębia. 40 lat temu poród cesarskim cięciem, 10 lat temu usunięcie torbieli z zatoki nosowej. Cholesterol - 230 - z przewagą dobrego. Bierze Simvasterol. Trochę kłopoty z krążeniem - bierze cyklovenę. Waga ciała w normie - 70 kg przy wzroście 160cm.

Tagi publikacji: guz, torbiel, zmiany na nerkach, nerki, wątroba, nadnercza, trzustka, bóle brzucha

Lekarz:

W takim przypadku należy w pierwszej kolejności skonsultować wynik tomografii z gastroenterologiem - on zadecyduje o dalszej diagnostyce tych zmian w wątrobie i trzustce. Chodzi głównie o to, aby mieć pewność, że są to faktycznie torbiele (zmiany łagodne), a nie coś groźniejszego. Na pewno konieczna jest kontrolna tomografia za kilka miesięcy, ale uważam, że z uwagi na te przewlekłe bóle brzucha należy również wykonać gastroskopię i kolonoskopię, ewentualnie USG przezprzełykowe, aby ocenić zmianę w trzustce. Proszę to skonsultować z gastroenterologiem. On również jeśli uzna za konieczne zaleci poszerzenie diagnostyki o badania z krwi (próby wątrobowe, trzustkowe, markery nowotworowe).
Po wyjaśnieniu charakteru zmian w wątrobie i trzustce należy udać się jeszcze do endokrynologa, który zadecyduje o diagnostyce zmiany w nadnerczu - głównie będzie chodziło o sprawdzenie czy zmiana jest czynna hormonalnie (wydziela w nadmiarze hormony, co może być przyczyną różnych zaburzeń).
Tak więc zarówno przewlekłe dolegliwości bólowe jak i wynik tomografii wymaga wyjaśnienia, aby wykluczyć poważne choroby. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi