LekarzPomaga.pl - GUZ-PIERŚ MĘSKA

Choroby nowotworowe

Guz-pierś męska

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Osuchowska

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji w radiologii i diagnostyce obrazowej

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam, mam 23 lata, od od trzech miesięcy chodzę regularnie na siłownie i problem w tym ze od około miesiąca pojawiła się zmiana w lewej piersi czuje wyczuwalnie i wyraźnie jakby guza. Nie mam zielonego pojęcia co to może być tym bardziej dziwne ze kilka lat temu przy dojrzewaniu miałem tak samo po czym to zniknęło. Prawa pierś jest całkowicie normalna ale lewa napewno nie. Czy możliwy jest nowotwór piersi? Wiem ze u mężczyzn oczywiście tak ale w moim wieku?
Pojawiło się to po ćwiczeniach na klatkę piersiowa.
Proszę o poradę.

Tagi publikacji: guz piersi, guzek, rak piersi, sutek, zaburzenia hormonalne, gruczolakowłókniak, brodawczak, gruczolak, włókniak

Lekarz:

Witam, nowotwory piersi u mężczyzn (w tym rak piersi) są zdecydowanie rzadsze niż u kobiet, ale niestety się zdarzają. Jeżeli wyczuł Pan w piersi jakąś zmianę to należy w najbliższym czasie wykonać badanie USG gruczołów piersiowych, które pozwoli ocenić charakter zmiany. Być może jest to tylko ginekomastia, czyli związane z zaburzeniami hormonalnymi powiększenie gruczołów (zdarza się niekiedy, że jest ono asymetryczne), może to też być zmiana łagodna - gruczolakowłókniak, brodawczak, ale na pewno w takim przypadku należy wykonać USG i skontaktować się z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi