LekarzPomaga.pl - GUZ W OKOLICY JĄDRA

Choroby nowotworowe

Guz w okolicy jądra

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

mam wyczuwalny guzek w okolicy prawego jądra
usg opis - oba jądra prawidłowej wielkości i kształtu połozone w worku moszowym. W okolicy dolnego bieguna prawego jądra guzek o nieco niejednorodnej echogieniczności dość gładkich obrysach. Wymiary 15x10mm. Guzek nieco mofeluje ogon najądrza z którym wydaję się być związany. Poza tym najądrza niezmienione w zakresie głowy trzony i ogona. Powrozki nasienne bez zmian żylakowych. Nie znalaeziono zwiększonej ilości wolnego płynu w osłonkach jądra.

przesyłam wynik w załaczniku + markery nowotworowe
Dehydrogenaza mleczanowa (LDH) (K33) 187 IU/l 120 — 246
Alfa - fetoproteina (AFP) (L07) 1,7 ng/ml 0,0 — 8,0
B-HCG Gonadotropina kosmówkowa < 0,1 mlU/ml < 2,6

proszę o poradę czy to coś niepokojącego ?

Informacje dodatkowe:

guzek mam od ok 8 miesięcy byłem z tym parę miesięcy temu u urologa i stwierdizł że to nic takiego od tygodnia mnie ten guzek pobolewa zrobiłem badania i chciałbym uzyskać poradę co to może być . guzek gdy się budzę jest wielkości małego grochu podczas chodzenia się powiększa do wielkości orzeszka jest wyczuwalny w dolnym biegunie prawego jądra . wynik usg jądra robiłem tydzień temu .

Załączniki:
ocenzurowane.jpg - Guz w okolicy jądra
ocenzurowane.jpg - Guz w okolicy jądra

Tagi publikacji: guz w okolicy jądra, góz jądra, worek mosznowy, rak, torbiel

Lekarz:

Witam, guz w obrębie jądra jest zmianą, którą zawsze należy traktować jako objaw alarmujący i podejrzewać o charakter złośliwy. U Pana markery nowotworowe są w normie, co jest korzystnym czynnikiem, ale obraz USG jest niejednoznaczny - nie pozwala na stwierdzenie jaki charakter ma ten guz. Należy w najbliższym czasie skonsultować się ponownie z urologiem, który na podstawie tych wyników oraz badania palpacyjnego jądra oceni, czy póki co wystarczy dalsza obserwacja zmiany, czy też już teraz należy podjąć dalszą diagnostykę. Ja niestety nie jestem w stanie tego powiedzieć. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi