LekarzPomaga.pl - WYNIK TK

Choroby nowotworowe

Wynik TK

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Osuchowska

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji w radiologii i diagnostyce obrazowej

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam, w listopadzie 2014 wykryto u mnie nowotwór jelita grubego z przerzutem do wątroby. W grudniu 2014 wycięto guz z jelita (w zał. wynik hist-pat). W lutym rozpocząłem chemoterapię i kończę właśnie II cykl (LF6). Dzisiaj odebrałem wynik TK wykonanego tydzień temu (w zał. TK wykonane w listopadzie 2014 i marcu 2015). Prośba o opinię.
Dodam, że wątroba wg mnie jest powiększona, mam z boku mały "balon" a na opisie TK jest napisane, że jest w normie (a może to nie wątroba jest powiększona, sam nie wiem?)

Informacje dodatkowe:

- Choroba wieńcowa, po zawale w 2010r, stenty, leki: w zał. zestawienie

Wyniki: morfologia, TK, leki- w załączeniu

Załączniki:
Lekarz:

Witam, bardzo proszę o zamieszczenie tych zdjęć w większym formacie ponieważ po otworzeniu w ogóle nie widać tekstu - ewentualnie proszę przepisać tutaj opisy.

Użytkownik:

wszystko mam w pdf-ach, czy nie można przesłać w tym fomacie na jakiś inny adres, byłoby mi znaczenie łatwiej?

Tagi publikacji: wyniki tk, tomografia, nowotwór jelita grubego, jelito grube, guz, przerzuty do wątroby

Lekarz:

Witam, w obecnej tomografii (marzec 2015) niestety stwierdzono progresję zmian przerzutowych w wątrobie - poprzednie zmiany powiększyły się oraz pojawiły się drobne nowe ogniska. Na chwilę obecną nie ma więc efektu chemioterapii w zakresie przerzutów w wątrobie, a o dalszym postępowaniu musi zadecydować prowadzący Pana onkolog. W niektórych przypadkach raka jelita grubego, kiedy zmiany przerzutowe zlokalizowane są jedynie w wątrobie podejmuje się leczenie operacyjne - resekcję zmian lub różne metody miejscowego niszczenia przerzutów. Jednak jedynie część chorych kwalifikuje się do takiej terapii, a skuteczność jest różna. O tym czy jest to możliwe w Pana przypadku musi zadecydować lekarz prowadzący. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi