LekarzPomaga.pl - BOL KOLANA

Układ kostno-stawowy i mięśniowy -złamania kości, urazy mięśni, zwyrodnienia stawowe

Bol kolana

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Osuchowska

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji w radiologii i diagnostyce obrazowej

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam

Najpierw opiszę siebie a następnie swój problem
Mam 24 lata, przeszedłem operacje więzadeł krzyżowych przednich w lewym kolanie kilka lat temu, od ponad pół roku nie byłem aktywny fizycznie, a wcześniej pracowałem na budowie, w okresie wrzesień-październik pracowałem czynnie jako ślusarz, czyli nie obciążam zbytnio kolan, poza tym że musiałem przestać całe 8 godzin dziennie, ale dojeżdżałem ROWEREM do pracy 3 km w jedną stronę i z powrotem po pracy, trasa jest lekko pod górkę.

Od ponad miesiąca mam problem z kolanem. Zaczęło się gdy od momentu, gdy po pracy zamiast do domu odpocząć, poszedłem dodatkowo pobiegać, po mieście. Gdy wchodziłem po schodach miałem charakterystyczne strzyknięcie w kolanie przy podnoszeniu ciężaru ciała z zgiętej do wyprostowanej nogi + uczucie w tym kolanie jakby było 5x mocniej zmęczone niż w prawej nodze.

Na początku było strzykanie, wiec bagatelizowałem problem, jednak od tygodnia pojawił się ból, przy obciążaniu kolana, mimo ze od ponad 2 tygodni nie jestem aktywny fizycznie, (sporadyczne wyjścia na spacer czy na zakupy) to pojawia się za każdym podnoszeniem ciężaru ciała z zgiętych do wyprostowanych nóg, np podnoszenie się z krzesła.
Czy da się rozwiązać problem w sposób domowy? Czy będę musiał zasięgnąć pomocy miejscowego lekarza ? Czy mniej więcej można określić w czym jest problem?

Informacje dodatkowe:

Przebyte leczenie na "Stan po skręceniu kolana lewego. Uszkodzenie ACL. Uszkodzenie rogu tylnego ML typu "raczka do wiaderka " "

Tagi publikacji: ból kolana, kolano, zmęczenie nogi, strzykanie kolana, usg stawu kolanowego, wiązadło, łąkotka

Lekarz:

Witam, niestety bez badania ortopedycznego i badań dodatkowych - na początek USG tego stawu kolanowego - niewiele jestem tu w stanie powiedzieć. Prawdopodobnie przeciążył Pan to kolano jeżdżąc rowerem i biegając, a po przebytym już kiedyś urazie jest ono dużo bardziej wrażliwe na przeciążenia. Nie można też bez badań wykluczyć dalszego uszkodzenia więzadeł lub łąkotki. Jeśli pomimo całkowitego odpoczynku dolegliwości bólowe nie ustępują to należałoby poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do ortopedy. Do czasu wizyty proszę nadal starać się nie obciążać tej nogi i smarować jakimś żelem przeciwzapalnym (Naproxen, Diclofenak). Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi