LekarzPomaga.pl - BÓL KOLANA I SZTYWNOŚĆ

Układ kostno-stawowy i mięśniowy -złamania kości, urazy mięśni, zwyrodnienia stawowe

Ból kolana i sztywność

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Jackowska

Specjalista medycyny rodzinnej oraz endokrynolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry
Mam pytanie ponieważ jestem na wakacjach za granicą i nie bardzo chciałbym jechać do szpital Ale bym był wdzięczny za poradę.
Mam ból kolana lewego silny ból na górze kolana oraz sztywność oraz nie boli mnie całe kolano tylko punkt u góry kolana. Nie mogę wyprostować nogi oraz mam gorącą kolano i trochę opuchnięte.
Nie miałem żadnego uraz tylko po powrócić po spacerze zaczęło mi sztywność troszkę kolano A w nocy obudził mnie ból mam tak już tak od 24h dziś robiłem okłady z lodu i octu oraz maść ołtarzem i biorę tabletki nurofen extra trochę się martwię bo nie wiem czy ten stan przejdzie czy muszę zgłosić się do szpitala
Proszę o pomoc
Dziękuję serdecznie

Informacje dodatkowe:

Nadanych chorób i urazów

Załączniki:

Tagi publikacji: ból kolana, sztywność kolana, uraz kolana

Lekarz:

Witam serdecznie
Pana dolegliwości mogą być spowodowane przez liczne przyczyny, konieczne są tu badania dodatkowe jak chociaż badanie radiologiczne, aby
określić postępowanie. Jednak z uwagi na brak usilnego urazu możliwe przeciążenie stawu lub wytworzenie się mikrourazów w obrębię więzadeł) raczej nie ma konieczności interwencji zabiegowej, a jedynie leczenie zachowawcze - oszczędzanie nogi, ustabilizowanie kolana oraz zimne kompresy i okłady z lodu, ponieważ redukują opuchliznę i zmniejszają stan zapalny. Jeśli jednak dolegliwości nie ustąpią to nie wykluczam, że konieczna będzie wizyta u ortopedy.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi