LekarzPomaga.pl - BÓL NOGI/POŚLADKA, PRZEPUKLINA PLECÓW

Układ kostno-stawowy i mięśniowy -złamania kości, urazy mięśni, zwyrodnienia stawowe

Ból nogi/pośladka, przepuklina pleców

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Jackowska

Specjalista medycyny rodzinnej oraz endokrynolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry
Staram się ćwiczyć i gimnastykować w domu , niestety od 2 tygodni czuje ból po prawej stronie umiejscowiony od pośladka po zewnętrzną stronę uda . Najprościej mówiąc jak leżę płasko na plecach , lewą nogę mogę unieść bez problemu wyprostowaną , prawą już nie , jakbym miał ciągle skurcz. Po dobnie jest gdy przenoszę na nią ciężar ( zakładanie butów ) albo stojąc wyprostowany próbuje pochylić się w dół. Próbowałem maści na bóle stawów , oraz ogrzewania termoforem. Czy są jakieś ćwiczenia bym mógł to uleczyć ?

Informacje dodatkowe:

mam przepuklinę pleców (załącznik ) , ale wykonuje codzienne ćwiczenia i bólu przepuklinowego niema. Ten ból który jest teraz jest inny , może coś naciągnąłem wykonując ćwiczenia ??i boli tylko z jednej strony. Mimo kwarantanny codziennie się rozciągam i robię 10 000 kroków, tak wiec nie siedzę cały czas przed komputerem

pozdrawiam i życzę zdrowia

Załączniki:
ocenzurowane.jpg - Ból nogi/pośladka, przepuklina pleców

Tagi publikacji: ból nogi, ból pośladka, przepuklina pleców, skurcz nogi

Lekarz:

Witam serdecznie
Charakterystyczny obraz rezonansu magnetycznego (Dehydratacja krążka na poziomie L5 i S 1 z uciskiem na worek oponowy) jak i charakterystyczny zespół objawów (ból zaczynający się na pośladkach promieniujący do nogi po zewnętrznej stronie ud nasilający się po uniesieniu) składają się na zespół zwany rwą kulszową, czy zespołem korzeniowym. W celu zmniejszenia dolegliwości bólowych i redukcji stanu zapalnego (który często towarzyszy takim zespołom) czasowo stosuje się leki z grupy tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (typu leki zawierajace diclofenac, naproxen, meloxican lub inne). W leczeniu wykorzystujemy również leczenie rehabilitacyjne lub w skrajnych przypadkach operacyjne. Bardzo dobrze, ze uprawia Pan aktywność fizyczna należało by tylko uzgodnić z rehabilitantem konkretne zestawy ćwiczeń, które pomogły by w Pana dolegliwości.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi