LekarzPomaga.pl - BÓLE, STRZELANIE KOŚCI

Układ kostno-stawowy i mięśniowy -złamania kości, urazy mięśni, zwyrodnienia stawowe

Bóle, strzelanie kości

Odpowiedzi udzielił:
lek. Jakub Niedomagała

Specjalista medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam.
Jestem Krystian i mam 29 lat.
Mam problem z kośćmi a mianowicie chodzi o łokcie,biodra, pachwiny i kręgosłup.
Kiedyś dostałem ostrego bólu w prawym łokciu,brałem leki ale nie pomogły, po tył bólu zaczęło mi strzelać w tym łokciu,po jakimś czasie zaczęło mi strzelać w drugim łokciu, teraz w obu łokciach mi strzela i czasami czuję delikatny ból. W biodrach czuję cały czas delikatny ból szczególnie rano jak się obudzę, ostatnio po dyskotece bolały mnie te biodra praktycznie cały czas.
Martwię się również o pachwiny bardzo głośno w nich strzela i chrupie,przy skrętach tułowia w prawo lub w lewo strzela też w kręgosłupie ale nie odczuwam przy tym bólu.

Tagi publikacji: bóle stawów, starzenie kości, kości, łokcie, biodra, trzaskanie kości, strzelanie kości, osteoporoza, stawy

Lekarz:

Szanowny Panie, przyczyny opisanych przez Pana objawów mogą być różne. Czasami trzaskanie w stawach po dłuższym bezruchu, po wysiłku fizycznym może występować fizjologicznie, co ma wówczas związek z uwarunkowaniami anatomicznymi stawów danej osoby.
W związku z tym, że poza „trzaskaniem” w stawach występują również dolegliwości bólowe proponuję zgłosić się do lekarza celem osobistego zbadania i określenia zakresów ruchów w stawach, występowania dodatkowych objawów jak nadmierne ucieplenie w okolicy stawów, zaczerwienienia, obrzęku. Następnie wykonanie badań laboratoryjnych, które pozwolą określić wartości wskaźników zapalnych i wstępną diagnostykę w kierunku chorób reumatoidalnych i niektórych stanów niedoborowych.
Może być również konieczne wykonanie rtg stawów celem określenia ich budowy i ewentualnych nieprawidłowości. Pozdrawiam

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi