LekarzPomaga.pl - MR LS INTERPRETACJA I WSKAZÓWKI

Układ kostno-stawowy i mięśniowy -złamania kości, urazy mięśni, zwyrodnienia stawowe

MR LS interpretacja i wskazówki

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Osuchowska

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji w radiologii i diagnostyce obrazowej

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień Dobry . .Mam 40 lat . Proszę o wyjaśnienie i wskazówkę dotyczącą badania MR kręgosłupa L S. Wynik Bad. - Na poziomie L 4/5 cechy przepukliny podwięzadłowej tylnej około 6 mm uciskającej worek oponowy z możliwym uciskiem korzeni nerwowych wewnątrzkanałowo.Obniżenie wysokości przestrzeni międzytrzonowej ze zmianami dehydratacyjnymi krążka międzykręgowego . innych zmian brak . Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam .

Tagi publikacji: kręgosłup, mr kręgosłupa, przepuklina podwięzadłowa, ból kręgosłupa, korzenie nerwowe, zabieg kręgosłupa

Lekarz:

Witam, z opisu MR wynika, że na poziomie odcinka lędźwiowego kręgosłupa jest obecna przepuklina krążka międzykręgowego, czyli jakby wysunięcie dysku na jednym poziomie, które może powodować ucisk na korzenie nerwowe i stąd dolegliwości bólowe. Zwykle w takich przypadkach początkowo próbuje się leczenia zachowawczego - odpowiednia rehabilitacja, leki p/bólowe i przeciwzapalne, unikanie przeciążania kręgosłupa. Leczenie zabiegowe to raczej ostateczność. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi