LekarzPomaga.pl - ZERWANIE ŚCIĘGNA W PIĄTYM PALCU - USZTYWNIENIE.

Układ kostno-stawowy i mięśniowy -złamania kości, urazy mięśni, zwyrodnienia stawowe

Zerwanie ścięgna w piątym palcu - usztywnienie.

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Nanaszko

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry,
Kilka dni temu zerwałem ścięgno w małym palcu (pierwsze zgięcie - pod paznokciem). Ortopeda po zapoznaniu się ze zdjęciem RTG założył mi szynę Zimmera z zaleceniem na 6 tygodni, po tym czasie aparat Stacka. Zrobił to jednak w taki sposób, że palec po czasie przekrzywił się i wysunął się poza szynę. Zmieniłem więc szynę na mniejszy stabilizator kupiony w sklepie ortopedycznym (załączam zdjęcie). Czy nie przeszkodzi on odpowiedniemu zagojeniu się ścięgna? Czy stosowanie suplementacji w postaci preparatu z kolagenem, witaminy C i kwasu hialuronowego może przyspieszyć proces regeneracji?

Informacje dodatkowe:

Odpowiedz jest dla mnie o tyle istotna, że jestem zawodowym muzykiem (perkusistą), opracowalem sobie sposob gry z wyłączeniem kontuzjowanej części ręki, jednak w stabilizatorze jest zdecydowanie bardziej wygodnie.

Załączniki:

Tagi publikacji: zerwanie ścięgna, ścięgno, stabilizator, palec, regeneracja ścięgna

Lekarz:

Dzień dobry,
w celu prawidłowego procesu leczenia opisanego przez Pana problemu konieczne jest usztywnienie palca. Może ono zostać wykonane za pomocą szyny lub stabilizatora, który został przez Pana zakupiony. Pamiętać należy o ograniczaniu ruchów w stawach okolicznych do uszkodzonego ścięgna przez zalecony okres 6 tygodni.
Preparaty kolagenowe, wit C oraz kwas hialuronowy może przyśpieszyć proces regeneracji uszkodzonego ścięgna, lecz badania naukowe na ten temat nie są jednoznaczne.

Pozdrawiam.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi