LekarzPomaga.pl - ZŁAMANIE KOŚCI GUZICZNEJ

Układ kostno-stawowy i mięśniowy -złamania kości, urazy mięśni, zwyrodnienia stawowe

Złamanie kości guzicznej

Odpowiedzi udzielił:
lek. Jakub Niedomagała

Specjalista medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry. Mój problem polega na tym, że od jakiegoś czasu, około 2 miesięcy, odczuwam ból w okolicy kości guzicznej. Początkowo myślałam ze po prostu gdzieś się uderzyłam i tyle, Przejdzie. Jednak trwa to już zbyt długo i zdecydowałam się pójść do lekarza pierwszego kontaktu. Dostałam skierowanie na rentgen. Zdjęcie rentgenowskie wykazało szczelinę złamania w dystalnej 1/3 długości kości ogonowej. Nie jest to ból ciągły, ale odczuwalny zwłaszcza przy siadaniu, dłuższym siedzeniu, jeździe na rowerze, biegu. Nie potrafię znaleźć przyczyny, nie kojarzę żadnego faktu upadku czy tez mocnego uderzenia. Moje pytanie dotyczy dalszego postępowania w takim przypadku,co powinnam robić a czego nie ? Bardzo proszę Panie Doktorze o wskazówki, bo nie daje mi spokoju myśl o złamanej kości. Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam.

Informacje dodatkowe:

Nie choruje na żadne choroby, nie przyjmuje żadnych leków.

Tagi publikacji: złamanie kości guzicznej, postępowanie przy złamaniu kości, kość, ból po złamaniu, leczenie złamania, okłady na uraz złamania

Lekarz:

Szanowna Pani, zwykle złamanie kości guzicznej wiąże się z jakimś urazem. Złamania takiego nie zespala się, jeśli odłamy nie są przemieszczone to z czasem powinien nastąpić zrost. Leczenie zwykle polega na odciążeniu, czasem na unieruchomieniu przez 2 tygodnie w pozycji leżącej, następnie stopniowo ostrożnie siadać. Można stosować leki przeciwbólowe doustne lub miejscowo. Miejscowo można stosować zimne okłady lub krioterapię. Można dodatkowo zastosować zabiegi takie jak pole magnetyczne, ultradźwięki, laser mające na celu przyspieszenie gojenia. Czasami, gdy utrzymuje się przewlekły zespół bólowy może być konieczne leczenie chirurgiczne mające na celu usunięcie odłamu.
Pozdrawiam

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi