LekarzPomaga.pl - ZŁAMANIE V KOŚĆ ŚRÓDSTOPIA, PROBLEM ZE ZGINANIEM I PROSTOWANIEM STOPY

Układ kostno-stawowy i mięśniowy -złamania kości, urazy mięśni, zwyrodnienia stawowe

Złamanie V kość śródstopia, problem ze zginaniem i prostowaniem stopy

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Nanaszko

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry mam pytanie co może być przyczyną że 5 tyg po złamaniu 5 kości śródstopia mam siną stopę ale nie w miejscu złamania, bólu nie odczuwam, ściągam orteze aby noga odpoczywała uniesiona wyżej w ciągu dnia. Czy to normalne że 5 tyg po złamaniu mam problem ze zginaniem stopy?
Złamanie bez przemieszczenia ostatni rtg 2 tyg temu gdzie kości ułożone do siebie prawidłowo, lekki przeciwzakrzepowe stosuje, na noc śpię w ortezie. Może to ona powoduje te obrzęki?

Informacje dodatkowe:

Złamanie śródstopia 5 kość bez przemieszczenia 5 tyg temu

Załączniki:

Tagi publikacji: kość śródstopia, złamanie nogi, stopa, obrzęk pourazowy, zrastanie stopy po złamaniu, zginanie stopy, prostowanie stopy

Lekarz:

Dzień dobry,
z opisu Pana dolegliwości oraz załączonych zdjęć najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje się być zbyt ściśle zakładana orteza. Powoduje ona zaburzenia w odpływie krwi, wysięk do tkanki podskórnej (widoczny obrzęk), a stosowane leki przeciw-zakrzepowe zwiększają prawdopodobieństwo wylewów podskórnych widocznych na załączonych zdjęciach.
Sugeruję stosowanie ortezy jedynie podczas codziennej aktywności fizycznej ( bez ortezy w nocy), a w razie braku poprawy konsultację z lekarzem rodzinnym celem badania ukrwienia kończyny dolnej.

Pozdrawiam.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi