LekarzPomaga.pl - BAKTERIA HAEMOPHILUS PARAINFLUENZAE

Choroby wieku dziecięcego

Bakteria haemophilus parainfluenzae

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam,
Nasz 7 letni synek od roku lub więcej ma wieczny katar, codziennie ma zalepiony i zaschnięty nos zieloną wręcz wydzieliną, nie nadąża usuwac jej nadmiaru. Oprócz tego nie choruje na inne schorzenia. Do tego od okolo 3 miesięcy występuje brzydki zapach z ust.Dodam, iż syn ma zdrowe żeby i dba o ich higienę prawidłowo. Koleżanka poleciła mi wykonanie badania wymazu z nosa. W tamtym tygodniu otrzymaliśmy wyniki.Okazało się,że syn ma bakterię Haemophilus Parainfluenzae (wzrost obfity), w tym zidentyfikowanoo bakterię Streptococcus Pneumoniae ( wzrost obfity) jaki i bakterię Staphylococcus Aureus (wzrost mierny).Moje pytanie w zwiazku z tym jest takie; czy potrzebne są dodatkowe badania i jaki powinien byc zastosowany rodzaj leczenia w przypadku tego typu bakterii? Czy da się to wyleczyc? Dziekuję bardzo.

Tagi publikacji: Bakteria haemophilus parainfluenzae, katar, zaschnięty nos, wydzielina z nosa, pneumokoki, infekcja dróg oddechowych

Lekarz:

Witam, na chwilę obecną nie ma wskazań do jakiegokolwiek leczenia. Dopiero w przypadku wystąpienia ostrej infekcji dróg oddechowych (infekcji gorączkowej) należy pokazać wynik wymazu lekarzowi rodzinnemu, a on zaleci antybiotyk zgodny z wrażliwością stwierdzonych bakterii. Z uwagi na nosicielstwo Streptococcus pneumonie zaleca się zaszczepienie dziecka na pneumokoki - o ile do tej pory nie było szczepione. Można również poprosić pediatrę o zalecenie jakiegoś preparatu uodparniającego (typu Ribomunyl, Broncho-vaxom, Luivac) - mają one stymulować system odpornościowy i pomagać zwalczać tego typu patogeny. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi