LekarzPomaga.pl - BÓL BRZUCHA U NOWORODKA

Choroby wieku dziecięcego

Ból brzucha u noworodka

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam. Mój synek ma 6-tygodni. Od paru dni pojawił się problem . Codziennie po 5-tej rano mały zaczyna się wiercić ,kręcić, zwijać, napinać .. robi to na spiku nie płacze. Ale utrudnia mu to spanie .. widać że się męczy.. jakby chciał robić kupkę i nie mógł .. Codziennie jest to samo. W nocy są tylko niewielkie przebarwienia pampersa od kupki. Karmię tylko piersią. Mały przybiera prawidłowo.Rano z kupkami nie ma problemu. Ale po każdym karmieniu przez chwilę potrafi się zwijać i zrobić czerwony. Ale chwilę. Proszę o poradę.

Informacje dodatkowe:

Miał badanie u3 bioderek itp. Wszystko wyszło prawidłowo. Nie reaguje alergia na żadne produkty które jem. Ja też nie mam żadnych alergii.

Tagi publikacji: ból brzucha u niemowlaka, niespokojne dziecko, karmienie piersią

Lekarz:

Szanowna Pani, jeśli maluszek nie płacze, a jedynie zaczyna się wiercić w łóżeczku i robi się czerwony na buzi zanim odda stolec, to jest to normalne zachowanie każdego dziecka, maluchy bowiem wydają z siebie różne dźwięki oraz przybierają dziwne pozycje ciała. Problem pojawi się wówczas, kiedy przed oddaniem stolca dziecko będzie płakało, a jego brzuszek będzie twardy i wzdęty, wówczas będzie można przypuszczać, że zaczynają się u niego pojawiać objawy kolki. Gdyby do tego doszło, radzę porozmawiać z pediatrą w POZ o możliwości przepisania Debridatu- jest to preparat, który podawany systematycznie reguluje pracę jelit i łagodzi objawy kolki oraz ułatwia wypróżnianie. Pozdrawiam serdecznie.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi