LekarzPomaga.pl - CZKAWKA PO MLEKU/ ZĘBY

Choroby wieku dziecięcego

Czkawka po mleku/ zęby

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry Pani Doktor, syn od wczoraj miał gorszy apetyt , dziś od 5 rano pojawił się katar raczej wodnisty i kaszel mokry , i jednocześnie od wczoraj po wypiciu mleka ( dostaje jeszcze mleko Nan4) dostaje czkawki plus takie dziwne odbijania. Co może być przyczyną? czy może to mieć związek ? Do tej pory tak się nie działo.
Dodatkowo od kilku miesięcy mamy uporczywe objawy wyrzynania się 5 - tak przynajmniej się mi wydaje.
Gorączki nie było od wczoraj, ale była jedna rzadka dosyć kupa plus dość częste oddawanie gazów.

Dziękuje pozdrawiam

Informacje dodatkowe:

Do tej pory nie było raczej poważnych chorób, w wieku 3 tygodni byliśmy w szpitalu na antybiotykoterapii- bakteria e coli w moczu.
Dostaje jedynie ibum plus paracetamol w przypadku silnego bólu zębów jeśli nie pomagają inne sposoby

Tagi publikacji: czkawka po mleku, zły apetyt u dziecka, odbijanie po mleku, mokry kaszel, wyrzynanie się ząbków

Lekarz:

Szanowna Pani, według mnie wszystkie wymienione przez Panią objawy mogą mieć związek z infekcją wirusową, która dotknęła synka. U dzieci bowiem często zdarza się , że te same wirusy wywołują zarówno nieżyt górnych dróg oddechowych ( a pisze Pani, że dziecko ma wodnisty katar i kaszel ), jak i zaburzenia żołądkowo- jelitowe ( gorszy apetyt , odbijania, gazy i luźny stolec mogą mieć właśnie takie podłoże ). Sugeruję, aby do nosa wpuszczała Pani dziecku wodę morską oraz Nasivin, na mokry kaszel można podać Flavamed. Na dolegliwości brzuszne proponuję Dicoflor 1xdz oraz Enterol 1xdz, warto też podać Smectę 3x1/2 saszetki oraz zastosować lekkostrawną dietę ( bez surowych warzyw i owoców , smażonych potraw oraz nabiału ). Jeśli dolegliwości po 2-3 dniach nie będą ustępować lub wcześniej zaczną się nasilać , wtedy konieczna będzie osobista wizyta u lekarza celem weryfikacji diagnozy , lekarz wtedy zleci również właściwe dalsze postępowanie . Pozdrawiam serdecznie .

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi