LekarzPomaga.pl - GORĄCZKA U DZIEWCZYNKI (3 LATKA), SILNY SUCHY KASZEL

Choroby wieku dziecięcego

Gorączka u dziewczynki (3 latka), silny suchy kaszel

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam Panią!! Od samego rana dzisiaj moja mała ma gorączkę 38-39 stopni. Zbijam Paracetamolem i na chwilę się zmniejsza do 37,5 ale po 4-5 godzinach powraca. Od wczoraj ma suchy kaszel, miałam nadzieję, że przejdzie po syropie na kaszel bez recepty ale nie wiele pomógł. Czy udać się do lekarza czy zbijać dalej gorączkę i przeczekać?? Mieszkam w Holandii i dostać się do lekarza nie jest tak łatwo dlatego piszę, bo jeśli nie ma potrzeby wizyty to poradzimy sobie domowymi sposobami

Z góry dziękuję za odpowiedź

Magdalena Z.

Informacje dodatkowe:

Córka nie jest na nic chora przewlekle

Tagi publikacji: Gorączka u dziewczynki (3 latka), silny suchy kaszel

Lekarz:

Witam,
Oczywiście dobrze by było, żeby dziecko zbadał lekarz pediatra, jednak jeśli rzeczywiście byłby problem z wizytą to biorąc pod uwagę, że objawy infekcji trwają dopiero od 2 dni można jeszcze wstrzymać się i spróbować poleczyć dziecko w domu.
Jeśli chodzi o gorączkę to proponuję zakupić w aptece jakiś preparat z ibuprofenem (nie wiem jakie są ich nazwy w Holandii, ale z pewnością farmaceuta w aptece coś doradzi) i podawać go dziecku regularnie 3 x dziennie w dawce odpowiedniej do masy ciała (dokładne informacje podane są w ulotce), natomiast doraźnie gdyby między tymi dawkami gorączka się utrzymywała proszę podawać Paracetamol.
Jeżeli chodzi o kaszel to nie wiem dokładnie jaki preparat "na kaszel" Pani zakupiła, ale w przypadku suchego kaszlu wskazany jest taki, który hamuje odruch kaszlowy (czyli syrop przeciwkaszlowy), tutaj również farmaceuta doradzi jakiś dostępny bez recepty.
Jeśli po 3 dniach takiego domowego leczenia nie zauważy Pani żadnej poprawy jeśli chodzi o gorączkę to będzie konieczna konsultacja z lekarzem.

Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi