LekarzPomaga.pl - WYMIOTY CHWILĘ PO ZAŚNIĘCIU U DZIECKA

Choroby wieku dziecięcego

Wymioty chwilę po zaśnięciu u dziecka

Odpowiedzi udzielił:
lek. Katarzyna Gaweł

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z gastroenterologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam . Moja córka 2 lata co kilka dni wymiotuje. Zdarza się to tylko w nocy godzinę albo dwie po zaśnięciu. Zakaszle i wymiotuje. Zaznaczę że wydaje mi się że ona ma taką łatwość w wymiotowaniu czasem wymiotuje przy silnym płaczu A czasem jak się zakrztusi to też wymiotuje. Jednak najbardziej niepokoją mnie te nocne wymioty bez przyczyny . Powiem jak mniej więcej wygląda jej jedzenie w dzień . Rano koło 8 mleko koło 10 jogurt bądź owoc po 12 obiad o 16 drugie danie i przed 20 mleko i zasypia po 9 . Może będzie Pani wiedziała jaki jest tego powód trwa to już około 2 miesięcy. Wymioty pojawiają się średnio raz bądź dwa w tygodniu

Informacje dodatkowe:

Córka urodzona z wrodzoną cytomegalia przez pierwsze 6 miesięcy przyjmowała lek valcyte. . Rozwija się prawidłowo zakończyliśmy już wszystkie kontrole w tym neurologiczne ponieważ wszystko jest w porządku . W marcu skończyła 2 latka i mówi tylko kilka słów dlatego też niebawem chcemy wybrać się do logopedy. Nie je też żadnych świeżych owoców ani warzyw bo przy spróbowaniu też ma odruch wymiotny. Wszystko musi być ugotowane i przemycone np w zupie.

Tagi publikacji: wymioty u dziecka, kaszel u dziecka, nudności przed snem, wymioty bez przyczyny

Lekarz:

Witam serdecznie, przyczyn wymiotów, o których Pani wspomina może być wiele, a ich zdiagnozowanie wykracza poza możliwości portalu internetowego. Za występowanie wymiotów może odpowiadać m.in. choroba refleksowa przełyku, choroba trzewna, nietolerancje pokarmowe, choroby pasożytnicze, może to być równie dobrze zespół cyklicznych wymiotów, polegający na występowaniu nawracających nudności i wymiotów, przy braku uchwytnej przyczyny organicznej. Ze względu na to, że problem trwa już dłuższy czas, najlepszym rozwiązaniem z tej sytuacji, będzie wizyta u pediatry lub gastroenterologa dziecięcego - konieczne jest w pierwszej kolejności zebranie dokładnego wywiadu i zbadanie dziecka, następnie na tej podstawie lekarz podejmie decyzję czy potrzebna jest dalsza diagnostyka, a jeśli tak, to w którą stronę należy ją ukierunkować. Pozdrawiam.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi