LekarzPomaga.pl - WYNIKI BADAŃ TESTÓW ALERGICZNYCH DZIECKA 5 LETNIEGO

Choroby wieku dziecięcego

Wyniki badań testów alergicznych dziecka 5 letniego

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam! Mam pytanie odnośnie interpretacji wyników testów alergicznych mojego 5 letniego synka. Jeden lekarz powiedział nam że alergia jest znikoma może wszystko w małych ilościach jeść i przy przyjmowanych stałych lekach nie powinno być objawów klinicznych. Przepisał asmenol, xyzal, nasonex , rupafit. Drugi zaś lekarz powiedział, że te wyniki testów wymagają całkowitej diety eliminacyjnej bo nawet tam gdzie wyszło 0 widoczne są objawy alergii. Nie wiem już co robić. Syn ma trochę powiększony migdał około 35 - 40%. Ma często katar gdy przebywa w przedszkolu. Teraz jest miesiąc w domu i jest zdrowiutki. Już sama nie wiem czy to alergia. Po badaniach kamerką u laryngologa wyszło ,że coś leciutko spływa nosogardłem, ale dziecko pięknie śpi, nie chrapie i nie kaszle.
Czy rzeczywiście trzeba odstawić te pokarmy, które w testach z krwi wyszły na 0 i na 1. Może są jakieś testy godne polecenia dające mi pełny obraz 100% na co moje dziecko jest uczulone a na co nie. Skórne nie pokryły się z tymi z krwi.
Proszę o szybką odpowiedź. W załącznikach przesyłam wyniki badań syna.

Załączniki:

Tagi publikacji: testy alergiczne, wyniki testów alergicznych, alergia u dziecka, powiększony migdał, asmenol, xyzal, nasonex, rupafit

Lekarz:

Witam, jeżeli chodzi o panel alergiczny z krwi to wyniki są w zasadzie ujemne - wartość 0 i 1 oznacza, że brak lub prawie brak jest specyficznych na dany alergen przeciwciał i z pewnością te wartości nie wskazują na konieczność zastosowania diety eliminacyjnej. Podobnie testy skórne są w zasadzie ujemne, gdyż aby rozpoznać reakcję alergiczną średnica bąbla pokrzywkowego musi wynosić co najmniej 3 mm, więc ewentualnie można rozpoznać taką reakcję na czekoladę. Podsumowując zgadzam się z opinią pierwszego lekarza, który stwierdził, że testy nie wskazują na nasiloną alergię i jeżeli chodzi dietę to dziecko w zasadzie może jeść wszystko, a ograniczyć można jedynie czekoladę. Póki co nie ma też konieczności wykonywania żadnych dodatkowych badań w tym kierunku. Jeżeli dziecko ma objawy alergii to należy pozostawać pod kontrolą alergologa, który w razie konieczności zleci powtórzenie testów za jakiś czas. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi