LekarzPomaga.pl - WZROK, MĘCZENIE SIĘ OCZU U ROCZNEGO DZIECKA OD PATRZENIA W GÓRĘ

Choroby wieku dziecięcego

Wzrok, męczenie się oczu u rocznego dziecka od patrzenia w górę

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam. Mam pytanie czy jeśli mam zawieszony telewizor w pokoju dość wysoko a dziecko zdarza się że kiedy coś robię siedzi w wózku i ogląda bajki np przez 3 godziny i spogląda w górę czy mogą nastąpić jakieś stałe problemy z oczami? Wiem że oczy się meczą od spoglądania w górę dlatego zaczęłam się martwić i wiem że nie powinien już tyle czasu oglądać a zwłaszcza patrzeć w górę. Czy mogło coś nieodwracalnego się stać? Czy zmęczenie mięśni oczu od spoglądania w górę dłuższy czas - dojdą do siebie czy ma to jakiś wpływ na zawsze już???
I drugie pytanie mam odnośnie córki 6 lat - z jednej strony powiększone ma podniebienie twarde, aktualnie wychodzą jej zęby stałe czy to może być od tego? Podniebienie jest powiększone wyraźnie dość daleko od zębów co to może być?
Poproszę o wyczerpujące odpowiedzi na te dwa pytania. Dziękuję

Tagi publikacji: zmęczony wzrok, mięśni oczu, oglądanie telewizji przez dziecko, powiększone podniebienie, wychodzące zęby

Lekarz:

Szanowna Pani, to prawda, że zbyt długie oglądanie telewizji nie będzie zdrowe dla oczu, ale jeśli dziecko raz na jakiś czas ogląda bajkę, to nie stanie się nic złego, na pewno nie doszło do powstania żadnych zmian w mięśniach ani innych nieodwracalnych zmian w gałce ocznej. Natomiast odnośnie córki, to aby stwierdzić czy dzieje się coś niepokojącego, trzeba dziecko zbadać. Dlatego też konieczna jest osobista wizyta u pediatry na rejonie. Pozdrawiam serdecznie.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi