LekarzPomaga.pl - ZMIANY BARWNIKOWE U NIEMOWLAKA

Choroby wieku dziecięcego

Zmiany barwnikowe u niemowlaka

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Chciałam zapytać czym może być ta zmiana na skórze. Jest widoczna od urodzenia. Synek w tym miejscu ma jaśniejsze włosy . A w jednym miejscu ma pojedyncze włoski ( czym to może być spowodowane ?) Dodam jeszcze że jego oczka nadal zmieniają kolor ( jedno jest całe brązowe, drugie szaro brązowe) Martwię się czy to może być jakaś złośliwa zmiana.

Informacje dodatkowe:

USG przezcięmiączkowe ( wszystko ok)

Załączniki:

Tagi publikacji: zmiany barwnikowe u niemowlaka, fioletowe zmiany na skórze, kolorowa skóra, naczynia krwionośne widoczne przez skórę

Lekarz:

Szanowna Pani, to, że włoski dziecka nie są regularnie gęste jest normalną sprawą. U niemowląt bowiem włoski w różnych częściach główki mogą rosnąć w rożnym tempie, ponadto dzieci wycierają sobie też włoski od leżenia , z czasem włoski zagęszczą się w równomierny sposób . Jeśli zaś chodzi o zmianę widoczną na zdjęciach , to na jednym ze zdjęć przypomina ona najbardziej prześwitujące przez skórę naczynia krwionośne , zaś na pozostałych dwóch bardziej przypomina ona zmianę barwnikową, dlatego też celem weryfikacji musi Pani udać się z dzieckiem do swojego pediatry . Pozdrawiam serdecznie .

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi