LekarzPomaga.pl - ZMIANY NA SKÓRZE 23 MIESIĘCZNEJ DZIEWCZYNKI - ALERGIA NA CO..?

Choroby wieku dziecięcego

Zmiany na skórze 23 miesięcznej dziewczynki - alergia na co..?

Odpowiedzi udzielił:
lek. Anna Posmykiewicz

Specjalista chorób dzieci

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam,
W piątek u mojej córeczki pojawiło się kilka plam na nóżce i ramionkach, lekarz w UK stwierdził alergie i kazał dawać piriton ( syrop na alergie dla dzieci). Plamki są już na całym ciele, od dzisiaj trochę swędzą ale są gładkie w dotyku, wygląda to strasznie :( nie miała nigdy alergii pokarmowych, na jaka alergie mogą wskazywać takie plamy i ile to może potrwać zanim zejdzie? Dziękuje

Informacje dodatkowe:

Córeczka nie przyjmuje na stale żadnych leków, nie miała nigdy żadnej alergii pokarmowej ( nie kojarzę, żebym wprowadzała jej jakieś nowe rzeczy do jedzenia ), nie ma gorączki, kataru czy kaszlu, bardzo mnie martwi co to może być.

Załączniki:

Tagi publikacji: zmiany na skórze u dziecka, alergia skórna, alergia u dziecka, plamy na skórze

Lekarz:

Szanowna Pani, zmiany widoczne na zdjęciach swoim wyglądem przypominają zmiany alergiczne, dlatego też musi Pani podawać zalecony przez lekarza syrop.. Dodatkowo warto kąpać dziecko w emolientach, np. z serii Emolium oraz miejscowo smarować zmiany kremem Dermaveel 2xdz. Jeśli pomimo takiego postępowania zmiany nie będą ustępować, zajdzie potrzeba ponownej wizyty u lekarza celem weryfikacji diagnozy. Czasami nie da się stwierdzić od czego powstały zmiany uczuleniowe, zdarza się tak niestety dość często. Jeśli tego typu zmiany alergiczne będą nawracać, wówczas sugeruję wykonać dziecku testy alergiczne, dzięki którym będzie wiadomo, na co dziecko jest uczulone. Pozdrawiam serdecznie .

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi