LekarzPomaga.pl - BÓL Z PRAWEJ STRONY PODBRZUSZA/PACHWINY

Pytania dotyczące innych dziedzin

Ból z prawej strony podbrzusza/pachwiny

Odpowiedzi udzielił:
lek. Katarzyna Gaweł

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z gastroenterologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam, od 3-4 dni mam problem z bólem w prawej stronie podbrzusza/ pachwiny ( nie można tego nazwać do końca bólem ponieważ nie muszę brać leków przeciwbólowych a bardziej ciągnięciem - nie przeszkadza mi to w codziennym funkcjonowaniu , jedynie daje się we znaki podczas leżenia i trochę mi to przeszkadza ). Problem jest tego typu że sprawdzając okolice brzucha podbrzusza itp ręka nie jest wyczuwalny żaden guz zgrubienie itp. Mocz standardowy , kał również. Co z tym można zrobić i gdzie szukać problemu ? Z góry dziękuje za odpowiedz

Informacje dodatkowe:

Ostatnio przyjmowałem przez okres 2 tygodni Colchicum Dispert oraz Ketonal ponieważ mam problem z dną moczanową

Lekarz:

Witam serdecznie, proszę powiedzieć czy poza bólem/dyskomfortem, o którym Pan wspomniał występują takie objawy jak: dolegliwości podczas oddawania moczu, częstomocz, biegunka, zaparcia, obecność świeżej krwi w stolcu ? Czy ból gdzieś promieniuje ? Co go nasila lub zmniejsza ? Czy występował już wcześniej czy to pierwszy taki epizod ? Po czym się pojawił ? Czy może czynnikiem wyzwalającym był wysiłek fizyczny ?

Użytkownik:

Witam, żadnych wymienionych dolegliwości nie mam. Ból tylko występuje w podbrzuszu/ pachwinie. Nigdy wcześniej nie miałem takiego epizodu. Dodam tylko ze w zeszła sobotę byłem na weselu i trochę nad kolano które mnie ciągnęło później 3-4 dni a po tym przyszedł mój dyskomfort.

Tagi publikacji: ból nadbrzusza, ból pachwiny, naciągnięcie ścięgna

Lekarz:

Zgłaszane przez Pana dolegliwości prawdopodobnie są spowodowane naciągnięciem ścięgien i/lub mięśni w tej okolicy, tym bardziej, że była ku temu okazja (wesele, o którym Pan wspomniał). Z tego powodu proponuję stosowanie przez kilka dni Ibupromu 3x1 kapsułka i dodatkowo miejscowo preparatu Diky 4%, który dostępny jest bez recepty, dolegliwości powinny się zmniejszać, aż do całkowitego ustąpienia. Gdyby jednak dyskomfort nie ustępował proszę w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu Pana podejmie decyzję co do dalszego postępowania. Pozdrawiam.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi