LekarzPomaga.pl - SPADEK FORMY /BÓL MIĘDZY ŁOPATKAMI I W KLATCE PIERSIOWEJ PIECZENIE

Pytania dotyczące innych dziedzin

Spadek formy /ból między łopatkami i w klatce piersiowej pieczenie

Odpowiedzi udzielił:
lek. Jakub Niedomagała

Specjalista medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

Po urodzeniu 2 córek w czasie 5 lat moje siły witalne spadły. Mam wkładkę hormonalną choć już od dłuższego czasu źle się czuję. Od jakiegoś czasu bolą mnie przynajmniej raz w miesiącu bardzo kości i stawy. Piecze mnie i boli w klatce piersiowej. Boli mnie głową mocno i oczy. Później przechodzi i pojawią się co jakiś czas. Bardzo często w miesiączki. Ciężko wtedy mi się oddycha. Bolą mnie pachy i ręce. Czasem jest mi też nie dobrze. Objawów jest bardzo dużo. Czuję się niepokojąco. No do stawów dotknąć się nie mogę. Nie mam siły nawet podnieść się z łóżka.

Informacje dodatkowe:

Wkładka hormonalna mirena

Tagi publikacji: spadek formy po urodzeniu, ból między łopatkami, siły witalne, złe samopoczucie, niedokrwistość, anemia

Lekarz:

Szanowna Pani, przedstawione objawy mogą być związane z różnego rodzaju niedoborami w organizmie, jak również chorobami. Na początek proponuję wykonać podstawowe badania laboratoryjne, które wstępnie dadzą odpowiedź o ogólnym stanie Pani organizmu. M.in. morfologia (czy nie występuje niedokrwistość), badanie ogólne moczu, potas, sód, kreatynina, mocznik, kwas moczowy (oceni się wówczas funkcję nerek), TSH, fT3, fT4 (celem oceny tarczycy), AST, ALT, RF, OB, CRP (ocena wskaźników zapalnych i wątroby). Proponuję również wykonać badanie EKG, ewentualnie dodatkowo rtg klatki piersiowej.
Najważniejsze jednak, aby zgłosiła się Pani do lekarza celem osobistego zbadania i zebrania dokładnego wywiadu, które może ukierunkować ewentualną diagnostyką.
Pozdrawiam

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi