LekarzPomaga.pl - ZA SZYBKI WYTRYSK

Pytania dotyczące innych dziedzin

Za szybki wytrysk

Odpowiedzi udzielił:
lek. Jakub Niedomagała

Specjalista medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam,
Od początku mojego współżycia z partnerkami mam problem z bardzo szybkim orgazmem/wytryskiem. Z moją kobietą z którą regularnie uprawiam seks jestem już 2 lata, ale zarówno z nią jak i z poprzednimi stosunek trwa około 30sek, kiedyś myślałem że tak po prostu ma być, dziś już wiem że mam z tym jakiś problem, od jakiegoś czasu moja kobieta unika kontaktów seksualnych ze mną ze względu na problem jaki mam. W internecie jest dużo leków na przedłużenie współżycia, lecz bez konsultacji lekarskich wolał bym ich nie brać. Bardzo chciałbym aby moje życie seksualne było udane a partnerka zaspokojona, bo przez mój problem niestety związek się rozpada. Bardzo proszę o poradę. Czytałem też trochę i myślałem że może być to zbyt krótkie wiązadełko ale sam nie potrafię ocenić, gdyż bez wzwodu wszystko schodzi jak powinno oraz czasem sprawia lekki ból. Członek dodam jest bardzo czuły na dotyk po ściągnięciu napletka. Sam na nic nie choruje nie przyjmuje żadnych leków. Jeżeli mój problem dałoby się wyleczyć jakoś farmakologicznie bardzo bym się cieszył. Ten czas który wymieniłem w sekundach również jest w trakcie gdy partnerka trzyma penisa w ręce i bawi się nim bądź masturbacji sam. Kiedyś jako młodsza osoba był czas że sam siebie doprowadzałem do orgazmu poprzez masturbację ze względu na brak partnerki seksualnej.

Załączniki:

Tagi publikacji: wytrysk, zbyt szybki wytrysk, przedwczesny wytrysk, szybki orgazm podczas współżycia, krótkie wędzidełko, penis, seks

Lekarz:

Szanowny Panie, opisany przez Pana problem jest zaburzeniem występującym całe życie, od początku inicjacji seksualnej, czyli pierwotnym. Niestety prowadzi to do stresu, frustracji zarówno u Pana jak i u partnerki. Prawdopodobną przyczyną u Pana mogą być uwarunkowania neurobiologiczne związane z zaburzeniami substancji przekaźnikowych w mózgu.
Stres, zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju również mogą być przyczyną wytrysku przedwczesnego, ale zwykle wtórnego (nabytego). Poza tym różne choroby np. cukrzyca, niedoczynność tarczycy, zapalenia prostaty mogą powodować wtórne zaburzenia pod postacią wytrysku przedwczesnego. Proponuję zgłosić się do lekarza celem omówienia problemu, osobistego zbadania, ewentualnie konsultacji urologicznej dotyczącej chociażby długości wędzidełka. Zalecałbym również konsultację seksuologa. Istnieje obecnie możliwość leczenia tego zaburzenia, zarówno lekami doustnymi jak również stosowanymi miejscowo. Wykorzystuje się do tego leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny SSRI (np. fluoksetynę, sertalinę, citalopram, a także nowy lek dapoksetynę - jako jedyny zarejestrowany w leczeniu przedwczesnego wytrysku), które opóźniają wytrysk.
Kolejna grupa leków to trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne oraz inhibitory fosfodiesterazy typu 5 (wykorzystywane w leczeniu zaburzeń wzwodu, również opóźniają wytrysk).
Leki doustne są stosowne zarówno przewlekle jak i doraźnie jednak nie gwarantują wyleczenia. Wszystkie te leki dostępne są na receptę.
Lepsze rokowanie co do ustąpienia objawów mają zaburzenia wtórne, gdy po wyleczeniu przyczyny ustępują objawy przedwczesnego wytrysku. Może Pan również stosować miejscowo żele, kremy lub aerozole zawierająca lidokainę, które znieczulają prącie, przez co zmniejszają wrażliwość na dotyk i opóźniają wytrysk. Należy pamiętać, aby stosować wówczas prezerwatywę ponieważ lek może osłabić doznania partnerki przez działania przezpochwowe.
Poza metodami farmakologicznymi stosuje się również metody treningowe z zaangażowaniem obojga partnerów a także psychoterapię.
Pozdrawiam

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi