LekarzPomaga.pl - BÓL GŁOWY, OCZODOŁU I OCZU, NIEPOŻĄDANE DZIAŁANIE LEKÓW

Zaburzenia psychiczne i choroby psychiczne

Ból głowy, oczodołu i oczu, niepożądane działanie leków

Odpowiedzi udzielił:
lek. Paweł Międzybrocki

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z neurologii

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam
7 miesięcy temu miałam podany kwas hialuronowy w dolinę łez za pomocą kaniuli. Po dwóch dniach zaczęło się pieczenie twarzy, ból, uczucie gorąca, ból oczu.
Po trzech miesiącach lekarz wykonujący zabieg, zaproponował zabieg ulthera,w celu szybszego rozpuszczenia się kwasu.Przez kilka dni była poprawa.
Do tej pory odczuwam ból oczu,uczucie wypychania gałek ocznych,ucisk w oczodołach,ból rozlewa się do policzków i nosa. Do tego ucisk na czubku i z tylu głowy.Po kilku kontrolnych wizytach u lekarza medycyny estetycznej, stwierdził że skóra nie budzi nie pokoju,co również potwierdził dermatolog, kazał szukać przyczyny bólu u innego specjalisty.
Byłam również u innego lekarza,który zajmuje się takimi zabiegami, również twierdzi że te dolegliwości nie mogą być powiązany z podanym kwasem.
Proszę o pomoc,czy podczas podania kwasu mogło dojść do uszkodzenia nerwu? Co dalej robić?
Dodam jeszcze że w między czasie zrobiłam rezonans głowy, wynik wyszedł ok, do tego TK zatok-wyszło przewlekłe zapalenie zatok.Laryngolog twierdzi że zatoki nie powinny mieć aż taki duży wpływ na opisane wyżej dolegliwości. Byłam również u okulisty,badanie okulistyczne także w porządku.
Dodam jeszcze że zanim wszystko się zaczęło miałam bardzo dużo stresu.Czy to zwykły zbieg okoliczności,ze wszystko zaczęło się po podaniu kwasu?
Bardzo proszę o pomoc

Informacje dodatkowe:

Wizyta u psychiatry końcem grudnia,przez około 2 -3 miesiące, brałam leki uspokajające.
Citaxin,doraznie Xanax.
Od kilku tygodni nadmierna potliwość twarzy i głowy.

Lekarz:

Szanowna Pani przytoczone przez Panią objawy są zbyt skąpe aby można było podejrzewać wpływ kwasu hialuronowego. Biorąc pod uwagę prawidłowy wynik MI głowy i przewlekłe zapalenie zatok (raczej bez związku klinicznego) objawy nie są tez związane z jakąś przyczyną organiczną. Być może ma Pani jakiś odczyn alergiczny na kwas hialuronowy, pytanie czy objawom towarzyszy świąd lub wysypka w miejscu wkłuć ?

Użytkownik:

W miejscu wkłuć nie ma wysypki. Skóra w tym miejscu nie swędzi, zdarza się że jest zaczerwieniona, do tego uczucie palenia, te objawy szybko mijają,nie są odczuwalne codziennie. Za to bardzo często odczuwam ból oczu, uciski w głowie i oczodołach. Czasami czuje jakby prąd przechodził po twarzy. Od niedawna nadmierna potliwość z tym że tylko twarzy i głowy.

Tagi publikacji: działanie leków, leki psychotropowe, leki uspokajające, kwas hialuronowy, kaniula, pieczenie twarzy, nadmierna potliwość, prądy

Lekarz:

W mojej ocenie lekarz psychiatra powinien zdecydować czy dalej wymaga Pani leków uspokajających. Najprawdopodobniej jest to efekt niepożądany działania leków.

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi